Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rizeliler İngilize Kemane Vurdu!

10 Haziran 2008 / 19:05
"Rize" adıyla operasyon düzenleyen İngiliz polisine Beyoğlu'nda bulunan İngiliz Konsolosluğu önünde kemençeli protesto gösterisi düzenlendi.

Rize" adıyla operasyon düzenleyen İngiliz polisine Beyoğlu'nda bulunan İngiliz Konsolosluğu önünde kemençeli protesto gösterisi düzenlendi.
10 Haziran 2008 Salı 14:33
Rize Dernekler Federasyonu'na üye bir grup, "Rize" adıyla operasyon düzenleyen İngiliz polisine tepki göstermek için Beyoğlu'nda bulunan İngiliz Konsolosluğu önünde kemençeli protesto gösterisi düzenledi.

En büyük organize suçla mücadele operasyonuna "Rize" adını veren İngiliz polisine, Rize Dernekler Federasyonu'ndan tepki geldi.

Londra'da faaliyet gösteren şebekeye yönelik düzenlenen operasyona "Rize" adını verilmesi nedeniyle Beyoğlu'nda bulunan İngiliz Konsolosluğu önünde toplanan dernek üyeleri, İngiliz polisini kemençeyle protesto etti.
İLGİLİ HABER

İngiliz Polisi'nin Rize operasyonu!


30 kişilik grup adına açıklama yapan dernek başkanı Ahmet Yurtman, "Londra'da düzenlenen mafya ve uyuşturucu operasyonuna 'Rize' adının verilmesi Rizelileri üzmüştür. Gerek basında gerekse internet ortamında haberi duyan yurtiçi ve yurtdışındaki hemşehrilerimiz bizi arayarak tepkilerini dile getirdi. Rize Dernekler Federasyonu olarak öncelikle şunu belirtelim ki bizler, bölgemizin coğrafik şartlarının gerektirdiği ekonomik sıkıntılar dolayısıyla gerek yurtiçi gerekse yurtdışında dünyanın değişik bölgelerine göç etmişiz. Londra'daki operasyonun içeriğinde kimlerin olduğunu bilmiyoruz. Eğer bunların arasında Rizeli olan varsa biz bundan büyük üzüntü duyarız. Bundan dolayı bütün Rize halkı suçlanamaz. Rizelileri çok üzen Londra'daki operasyona 'Rize' adının verilmesiyle ilgili açıklama ve özür bekliyoruz. İstanbul Başkonsolosluğunu Rize'ye davet ediyoruz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından grup üyeleri, konsolosluk önünde kemençe çalarak türküler söyledi.

Konsolosluk önüne siyah çelenk bırakan gurup üyeleri, konsolosluk yetkilisine şikayetlerini bildiren bir mektup verdikten sonra sessizce dağıldı.

Kaynak Pazar53.com

Kaynak:
Bu haber toplam 1004 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri