Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rize'nin İlginç İstatiği

08 Ağustos 2008 / 05:45
Yapılan istatistiklerde; Türkiye genelinden farklı olarak Rize'de, açılan dükkan sayısının kapanandan daha fazla olduğu belirtildi. Sebebi ise çok ilginç!
Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Başkanı Ömer Ofluoğlu, Rizelinin piyasadaki ekonomik sıkıntılara rağmen gururundan iş yerini kapatmamak için sonuna kadar direndiğini söyledi.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği'nin (TOBB) Türkiye genelinde kapanan iş yeri sayısının açılan iş yeri sayısından fazla olduğunu açıklamasına rağmen Rize'de açılan iş yerlerinin kapanan iş yerlerinden fazla olduğu öğrenildi. Rize'de 2008 yılının ilk üç ayında 64 yeni iş yeri açılırken, 28 iş yerinin kapandığı açıklandı.

RTSO Başkanı Ömer Ofluoğlu, Rizeli'nin gururundan iş yerini kapatmamak için sonuna kadar direndiğini belirterek "TOBB tarafından açıklanan rakam Türkiye geneli rakamlardır. Rize'de Türkiye genelinin aksine açılan iş yeri sayısı kapanan iş yeri sayısından fazla. Rize'de piyasalar Türkiye geneline kıyasla biraz daha iyidir. Ancak birçok esnafımız zor durumdadır. Bu tablonun birçok farklı faktörü var. Örneğin hemşehrilerimiz gururundan çok zor durumda kalmadıkça iş yerlerini kapatmıyor. İş yerinin kapatılması kaçınılmaz olduğunda kapatma kararı alıyorlar" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 822 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri