Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cudi için oyum 'evet'

16.08.2010 11:43
Rojin 12 Eylül'de gerçekleşecek referandumda evet oyu kullanacağını açıkladı

Ünlü Kürt şarkıcı, "Ağabeyim 12 Eylül mağdurlarından. 47 yaşında ve ölü gibi yaşıyor. O ve onun gibi işkence çekenler için evet oyu kullanacağım" dedi.

CUDİ İÇİN OYUM EVET

Ünlü şarkıcı referandumda evet oyu kullanacağını da belirtti. Rojin konuyla ilgili şunları söyledi: "Hiçbir parti için değil, hiçbir rejim için değil, ben sadece ağabeyim ve ağabeyim gibiler için evet oyu kullanacağım. Abimin adı Cudi, 12 Eylül mağduru ve hala ilaç kullanıyor. Hayatı yok, 46-47 yaşında.
Ölü gibi yaşıyor. Onun gibi işkence gören yüzlerce insan oldu. Her şeyin bedeli vardır.

GENÇLERİMİZE KIYDILAR

Ben 12 Eylül'de bunca gencimize kıyanların yargılanmasını istiyorum, bu benim hakkım. Artık parti kapatılmasını da istemiyorum. Hayırcılar bana kızmasınlar. Gerçek şu ki, birbirimizi anladığımız zaman açılımda da yol alacağız."

OKAN BAYÜLGEN'E ÇOK KIZDI

Kürt şarkıcı Rojin, Kanal A'da Esra Harmanda'nın sunduğu programda son dönemde yaşadıkları ve referandumla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Disko kralının sunucusu Okan Bayülgen programına davet ettiği Kürt sanatçı Rojin'den son anda vazgeçmesi iki taraf arasında gerginliğe yol açtı. Rojin konuyla ilgili tepkisini dile getirdi. İptalin nedeninin 'Korkudan ötürü' olduğunu öğrenen Rojin, sert bir şekilde eleştiride bulunurken, Okan Bayülgen'i kızdıracak sözler sarf etti. Bayülgen konuk seçiminden haberi olmadığını, Rojin'in reklam peşinde olduğunu belirtirken ünlü şarkıcı şöyle konuştu:

"Okan Bayülgen gibi konuğunun ıncığını cıncığını araştıran birinin gelen konuktan haberinin olmaması hepimizi güldürdü. Ona kırgın değilim. Herkesin kendi mezhebi var, herkes kendine yakışanı yapar. Türkiye'de bir şeyleri değiştiriyorum diye yola çıkıp, böyle ırkçı, aciz bir tavır Okan'a yakışmadı."

TABİİ Kİ KÜRTÇE OKUYACAĞIM

TRT ŞEŞ'de çalıştığı için pek çok tehdit aldığını anlatan Rojin içini döktü. Ünlü şarkıcı, "Daha önce de radikal kesimlerden Kürtçe okuduğum için tehditler almıştım. Eh Kürdüm tabii ki Kürtçe okuyacağım. Lazca, İngilizce mi okuyacağım? Kürtçe de benim dilim, Türkçe de benim dilim" dedi.

Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri