Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ruh hali nasıl, ne düşünüyor?

21 Ağustos 2008 / 13:55
Ev hapsi affedilen yasaklı lider Erbakan'a ilk ziyaret siyasetin tecrübeli isminden geldi. Peki kendisi Erbakan'ı nasıl gördü?
Cumhurbaşkanı Gül tarafından kayıp trilyon davası nedeniyle aldığı ev hapsi affedilen kapatılan Refah Partisi lideri Erbakan'ı ilk ziyaret eden kişi Hüsamettin Cindoruk oldu.

Erbakan'ı Balıkesir'in Altınoluk beldesindeki yazlığında ziyaret etti. Tatilini Ayvalık'ta geçiren Cindoruk, Altınoluk'taki yazlığında ziyaret ettiği Erbakan ile 1 saat 50 dakika görüştü.

Erbakan'a geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğunu ifade eden Cindoruk, “Kendisi saygı duyduğum bir zattır. Cezasının affedilmiş olmasını da sevinçle karşılıyorum. İnsancıl hukuk işlemiştir” dedi.

MORALİNİ İYİ GÖRDÜM

Erbakan'ın sağlık durumu ve moralini nasıl gördüğünün sorulması üzerine Cindoruk, “Sayın Erbakan'ın sağlık durumunu da moralini de iyi gördüm. Sohbet ettik. Tabii, böyle bir olay da sağlığını olumlu yönde etkilemiş” diye konuştu.

ÇOK DOĞRU BİR KARAR

Cindoruk, Erbakan'ın kalan cezasının kaldırılmasının bazı çevrelerce eleştiri konusu yapılmasına ilişkin değerlendirmesini soran gazetecilere, şunları söyledi:

“Bir hukukçu olarak şunu söyleyeyim: Bu, af hadisesi değildir, bir infazın durdurulmasıdır. Sağlık koşulları insani nedenlerle uygun değilse infaz durdurulur. Yapılan da budur. Cumhurbaşkanının af yetkisini ben, bir af yetkisi olarak görmem. Pek tabii, birçok anayasa hukukçusu af yetkisi olarak görüyor. Benim görüşüme göre ise verilmiş cezaları durdurma ve yarattığı sonuçları insanlar açısından ortadan kaldırmaktır, insani bir olaydır. Çok doğru bir karardır. Bu kararı veren Cumhurbaşkanı'nı da kutluyorum.”

CUMA NAMAZI SONRASI SOHBET EDECEK

Ziyaretçi akınının gözlendiği Erbakan'ın yazlığına gelenler korumalar tarafından “Hocamız şu anda ziyaretçi kabul etmiyor. Cuma günü Ayvalıburun Camisi'nde namazını kıldıktan sonra sizlerle sohbet edecek” denilerek kapıdan geri çevriliyor. Özellikle yabancı plaklı araçlarla yazlığın önüne gelen gurbetçilerden bazılarının, “Hocamızın yaşadığı evi görmek istiyoruz” diyerek korumalardan bahçeye girmek için izin istedikleri gözleniyor.

MALLARINA KONULAN HACZİ KALDIRMAK İÇİN BAŞVURDU

Erbakan'ın avukatları hazineyi zarara uğrattığı gerekçesiyle faiziyle birlikte 12 milyon YTL'lik alacağın tahsili için Erbakan'ın mallarına koyulan hacizi kaldırmak için harekete geçti. Yerel mahkemenin haciz kararını Yargıtay'da temyiz eden Erbakan, borcu yüzünden üç evi, yazlığı ve maaşına konulan haczin kaldırılmasını talep ediyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 898 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri