Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rüştü Futbolu Ne Zaman Bırakacak mış?

15 Ekim 2008 / 14:43
Beşiktaş'ın deneyimli kalecisi Rüştü Reçber futbolu ne zaman bırakcağını açıkladı.
Beşiktaş'ın deneyimli kalecisi Rüştü Reçber, "Futbolu, heyecanım ne zaman kaybolursa veya ne zaman fiziki durumum el vermezse o zaman bırakmayı düşünüyorum. Ama bu aralar değil" dedi.

Siyah-beyazlı kulübün çocuklara yönelik çıkardığı Yavru Kartal dergisinde soruları yanıtlayan Rüştü Reçber, futbolu bıraktıktan sonrası için düşüncelerinin sorulması üzerine de "Futboldan kopmayacağımı düşünüyorum ama futboldan kopmadan nasıl bir meslek yaparım, bilmiyorum. Yönetim, idari, medya bazında olabilir ama antrenörlük yapmayı şu anda düşünmüyorum" şeklinde görüş belirtti.

Futbola ilk başladığında genelde forvette oynadığını, ancak ilerleyen zamanda bir hocasının, boyu uzun olduğu için kendisini kaleye geçirdiğini belirten deneyimli file bekçisi, "Zorunlu olarak kaleye geçtim ama kaleciliği sevmeye başladıktan sonra Engin İpekoğlu, Hayrettin Demirbaş etkilendiğim isimler olmuştur. Daha sonra da Peter Schmeichel'ı örnek aldım" dedi.

Bir soru üzerine, Türkiye'de oynamanın Avrupa'da oynamaktan çok daha zor olduğunu kaydeden Rüştü, "Oğlumun sporcu olmasını isterim ama hangi branşla ilgileneceği kendisine bağlı. Futbolcu olmasını da isterim ama kaleci olmasını pek istemem" ifadelerini kullandı.
Kaynak:
Bu haber toplam 990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri