Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rüştü ve Ballack bildiri okuyacak

25 Haziran 2008 / 19:06
İki kaptan Rüştü ve Ballack maç öncesi Irkıçılığa karşı bildiri okuyacak. Bu arada 500 bin Türk ve Alman Brandersburg'ta dev ekranda maçı izleyecek.
Futbol Şampiyonası'nda bu akşam oynanacak olan Türkiye-Almanya yarı final maçı öncesi iki takım kaptanları ırkçılıkla mücadele çağrısı yapacaklar.

Takım kaptanlarının çağrısı ise Avrupa Futbol Federasyonları Birliği UEFA ve Profesyonel Futbolcular Birliği FIFPro'nun da dahil olduğu bir grup kuruluşun,"Irkçılığa Karşı Birleşelim" adli kampanyasının parçası olacak.

Türkiye ve Almanya takımları sahaya, "Irkçılığa Karşı Birleşelim" mesajı veren bayraklar eşliğinde çıkacaklar.

Maça giden seyirciler de, stadyumdaki koltukları üzerinde "Irkçılığa Hayır" yazılı bildiriler bulacaklar.

CASİLLAS VE SEMAK DA OKUYACAK

Avrupa Futbol Şampiyonası'nın yarın Viyana'da oynanacak diğer yarı finali öncesi de aynı şekilde, İspanya ve Rusya kaptanları İker Casillas ve Sergey Semak maç öncesi ortak bir açıklama yapacak.

Avrupa Birliği'nin Viyana merkezli Temel Haklar Birimi'nin dün yayınladığı raporda, birlik üyesi ülkelerin büyük oranda ırkçılıkla mücadele başarısız oldukları belirtilmişti.

Raporda, 27 Avrupa Birliği üyesinden 12'sinin, hiç kimseyi ya da kurumu ırkçılık suçundan cezalandırmadığı ya da herhangi bir yaptırım uygulamadığı vurgulanmıştı.

Bu ülkeler; Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Almanya, Yunanistan, Litvanya, Lüksemburg, Polanya, Portekiz, Slovenya ve İspanya.

MERKEL VE ABDULLAH GÜL YANYANA İZLEYECEK

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül maçı izlemek üzere Basel'de olacak. Gül, Almanya-Türkiye karşılaşmasını Almanya Başbakanı Merkel'le beraber izleyecek.

500 BİN KİŞİ AYNI MEYDANDA İZLEYECEK

Gurbetçilerimizin en yoğu yaşadığı Avrupa ülkesi Almanya'da, 500 bin Türk ve Alman, Brandenburg Meydanı'nda dev ekrandan izleyecek.

Kaynak:
Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri