Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rüşvet değildir, iftiradır

12 Ağustos 2008 / 17:25
CHP rüşvetin belgesini ortaya koymuştu. Dişli 1 milyon dolar aldı demişti. Dişli bir gün gecikmeyle yanıt verdi. Bakın ne dedi?
CHP'li Kılıçdaroğlu'nun, iş takibi karşılığı 1 milyon dolarlık protokol imzaladığını ileri sürdüğü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, nihayet açıklama yaptı. Yazılı bir açıklama yapan dişli, iddiaları yalanladı. Dişli'nin açıklaması şöyle:

YAZILI AÇIKLADI

CHP Grup Başkanvekili Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 11.08.2008 tarihinde yaptığı basın açıklamasında; hakkımda gerçek dışı iddia ve ithamlarda bulunmuştur. Bu iddia ve ithamları hem tekzip etmek ve hem de gerçeği kamuoyuyla paylaşmak için aşağıdaki açıklamayı yapma gereği doğmuştur:

1) Akademi Ofset A.Ş. adına Mehmet Karasu ile Şaban Dişli arasında imzalanmış bulunan 31.08.2006 tarihli başlıksız belge, rüşvetin belgesi değildir.

BU BELGE; daha önce ortağı olduğum Akademi Ofset A.Ş.'nin bir bankadan kredi kullanabilmesi için BANKAYA TEMİNAT OLARAK BLOKE ETTİRDİĞİM BİRİKİMLERİM nedeniyle doğabilecek muhtemel risklere karşı İMZALANMIŞ BİR PROTOKOLDÜR.

BU BELGENİN İŞ TAKİPÇİLİĞİ VEYA RÜŞVETLE UZAKTAN YAKINDAN HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR.

Gerçek bu iken, bu protokolün çarpıtılarak rüşvetin belgesi olarak kamuoyuna sunulması şahsıma ve partime dönük açık bir iftiradır.

GERÇEK DIŞI OLAYLARIN GERÇEKMİŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ veya gerçeğin çarpıtılarak kamuoyuna yansıtılması AHLAKİ, HUKUKİ VE İYİ NİYETLİ BİR YAKLAŞIM DEĞİLDİR.

2) Silivri Alibey Mahallesi 79 Ada, 6, 7 ve 8 parsellerin imar durumu ile ilgili yapılmış olan hususların hiç birisi şahsımla ilgili değildir. BUNLAR ANAYASAL VE YASAL MEVZUAT ÇERÇEVESİNDE YETKİLİ VE GÖREVLİ MAKAMLAR TARAFINDAN YAPILMIŞ İŞLEMLER OLUP, bu işlemlerin hiçbir aşamasından haberim olmamıştır. İLK DEFA BASINDA YER ALAN HABERLER ÜZERİNE KONU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLDUM. İlgim, bilgim ve haberimin olmadığı bir konuyu yapmam ve yaptırmam aklen, fiilen ve hukuken mümkün değildir. BU HUSUSTAKİ İDDİA VE İTHAMLARIN TAMAMI DA ASILSIZDIR VE İFTİRADIR.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Kaynak:
Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri