Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rüşvet Pazarlığını Lüks Yatta Yapmışlar

25 Ekim 2008 / 09:12
Tahliye karşılığı çete liderinden 350 bin YTL aldığı iddiasıyla tutuklanan hakim A.K'nın rüşvet pazarlığını lüks yatlarda yaptığı ortaya çıktı
İzmir'de suç örgütü lideri olmakla suçlanan tefeci Orhan Çelenk ile kardeşi Ayhan Çelenk'i 350 bin YTL karşılığında tahliye etmek suçlamasıyla tutuklanan 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı A.K'nin rüşvet görüşmelerini, Muğla Göcek'te lüks bir yatta yaptığı ileri sürüldü.
Tutuklanarak, İzmir F Tipi Cezaevi'ne konulan hakim A.K'nın rüşvete aracılık yapan avukatlar ve diğer kişilerle Marmaris ve Didim'de kadınlarla birlikte tatil yaptıkları da öne sürüldü. Mahkeme başkanı A.K.'nin rüşvet aldığı iddia edilen başka davalarda, yeğenini duruşma devam ederken telefonla aradığı ve yeğeninin 'Araba tamir oldu' sözü üzerine, rüşvetin alındığını anlayıp, tahliye yönünde karar verdiği iddia edildi. A.K.'nin marketçi yeğeni ve kardeşi H.K.'nin mal varlıklarıyla ilgili de araştırma başlatıldı.

Gözaltındaki avukat A.E.'nin de hakim A.K'nin verdiği aile vekaletnamesini, cezaevindeki tutuklu bulunan sanıklara gösterip, tahliye işlemlerinin para karşılığı yapılabileceğini söyleyerek, ilk bağlantıyı kurduğu belirtildi.


Kaynak:
Bu haber toplam 15470 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri