Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

JİRİNOVSKİNİN KARISI MİLYONER!!

17.05.2010 20:37
Kendileri 5 bin dolar, eşleri milyonlar kazanmış!

Rus parlamentosu Duma üyeleri maaşlarını açıkladı. Neredeyse hiçbir milletvekili büyük paralar almıyor. Fakat mercek milletvekillerinin eşlerine çevrilince ortaya tam bir matruşka (Ruslar'ın birbiri içinden çıkan ünlü oyuncak bebekleri) çıkıyor.

Rusya’da Başkan Medvedev’in 113 bin dolar, Başbakan Putin’in 99 bin dolar yıllık gelir beyan etmesinden sonra, federal Duma’ın 500 milletvekili de kendi gelirlerini açıkladılar. Yıllık toplam maaş gelirleri 2 milyon rubleyi (66 bin dolar) geçmeyen milletvekilleri içinde 38’i 10 milyon rublede, 17’si de 100 milyon rubleden fazla kazanmış. Karısı 10 milyon rubleden fazla kazanan 38 vekil var.

Jirinovski, eşini milyoner etmiş. En zenginlere gelince:

JİRİNOVSKİ KARISINI MİLYONER ETMİŞ

Turkurs.com isimli internet sitesinin haberine göre Enerji Komitesi Başkanı Birleşik Rusya milletvekili Leonid Simanovski, 1.18 milyar ruble (40 milyon dolar) ile ik sırada. Aynı partiden, Sedmoy Kontinent ortaklarından Vladimir Grudzev 31 milyon dolarla ikinci. Duma Başkanı Boris Grızlov ise  530 bin dolarla, Medvedev ve Putin’i katlamış durumda.

Vladimir Jirinovski, kendisi 82 bin dolar kazandığını beyan etmiş. Jirinovski’ye göre eşi ise 300 bin dolar kazanmış.Jirinovski’nin kendi adına bir daire, eşi adına  13 daire, sekiz daça ve iki düzine arsa ile beş araba var. Oğlu, mlletvekili İgor Lebedev ise 6 milyon dolar yıllık gelir beyanında bulundu.

Komünist Parti lideri Zyuganov ise 91 bin doları bulan yıllık gelirle “yoksul” grubunda.

Federasyon Konseyi’nde ise 99 milyon doları bulan yıllık kazança Tuva’dan senator Sergey Pugaçyov birinci. İkinci sırada 245 bin dolar kazandığını söyleyen milyarder işadamı-senatör Dağıstanlı Süleyman Kerimov var.

Federasyon Konseyi Başkanı Sergey Mironov ise kendisi 200 bin dolar, eşi ise 24 bin dolar kazanmış.

Bu haber toplam 954 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri