Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cami İmamına hain tuzak

14.09.2010 12:17
Rusya'nın Kuzey Kafkasya bölgesinde bulunan İnguşetya Cumhuriyeti'nin başkenti Nazran'da bir cami imamının aracı patlatıldı.

patlayıcı madde araç hareket halinde iken infilak ettirildi. Militan gruplara karşı eleştirileri ile bilinen cami imamı ağır bir şekilde yaralandı.

Ria Novosti haber ajansına açıklamada bulunan Nazran kenti araştırma komisyonu sözcüsü, TSİ 07:40'da meydana gelen olayda Nasır-Kortskaya caminin imamı Hamzat Çumakov'un aracı kullandığı sırada patlatıldığını aktardı. Patlayıcının cami imamının aracının altına yerleştirildiği ve uzaktan kumanda ile aktif hale getirildiği kaydediliyor.

Kafkaslar'da din imamlarına yönelik saldırılar yoğunlaşmaya başladı. Ağustos ayında Nazran kentinde bir din adamının aracının altına yerleştirilen 400 gram ağırlığında bir TNT kalıbı patlamadan etkisiz hale getirilirken, Kasım 2009'da da din adamı Kasım Meyriyev kendisine yönelik saldırıdan kurtulmayı başardı.

Dağıstan'ın Kizilyurt kentinde Kasım 2009'da gerçekleşen bir silahlı saldırıda cami imamı Tinamagomed Ramazanov hayatını kaybetti.

Bu haber toplam 988 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri