Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya'da 5 kişiyi rehin alan soyguncu öldürüldü

13.03.2009 19:32
Rusya'nın Kemerovo bölgesinde kimliği belirsiz bir kişi Ursa Bankası'nı silahla basarak 5 kişiyi rehin aldı. Düzenlenen operasyonda kimliği belirsiz kişi öldürüldü. Rehineler de kurtarıldı. Rehineler arasında yaralı olmadığı kaydediliyor.
Para ve uçak isteyen eylemcinin hapiste bulunan bir arkadaşının da serbest bırakılmasını talep ettiği kaydedilmişti. Kemerova'nın Leninsk-Kuznetski kentinde elinde ateşli silah ve el bombasıyla bankaya giren saldırganın Rus kökenli olmadığı, bozuk aksanlı bir Rusça ile konuştuğu belirtilmişti. Saldırganın kimliği hakkında çalışmalar başlatıldı.

Bölge Valiliği'nden Ria Novosti haber ajansına yapılan açıklamada, rehine alınan vatandaşlardan üçünün erkek, ikisinin de bayan olduğu kaydedildi. Açıklamada, Bölge Valisi Aman Tuleyev'in bizzat kendisinin görüşmeleri yaptığı kaydedilmişti.

Tuleyev yaptığı açıklamada, "Eylemcinin talepleri var. Öncelikle bir uçak istiyor, sonra da para. Paranın ruble cinsinden olmasını talep ediyor. Miktar konusunu net değil. Kendisi ile yeniden irtibata geçmeye çalışıyoruz." açıklamasında bulunmuştu.

Ateşli silah ve bombanın bulunduğu banka şubesinde güvenlik ve temizlik işlemlerine başlandı. Polis geniş çaplı araştırma başlattı.(CİHAN)


Bu haber toplam 940 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri