Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya'da tren kazası 22 ölü

28.11.2009 03:09
Rusya'da, Moskova-Saint Petersburg seferini yapan bir yolcu treni raydan çıktı.

Rusya Demiryolları Sözcüsü, Ria-Novosti Ajansı'na yaptığı açıklamada, ''Nevski Express'' adlı trenin 4 vagonunun Rusya'nın Novgorod bölgesinde raydan çıktığını bildirdi. Sözcü, kazada yaralananlar olduğunu söyledi, ancak yaralıların sayısına ilişkin bilgi vermedi.Ajans haberinde, kurtarma ekipleri, doktor ve polislerin olay yerine gönderildiğini duyurdu. Kazanın nedeni henüz bilinmiyor.

KAZADA 10 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ BİLDİRİLDİ

Rusya'da, Moskova-Saint Petersburg seferini yapan yolcu treninin raydan çıkması sonucu 10 kişinin öldüğü bildirildi. Ria-Novosti Ajansı, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'ndan bir kaynağa dayanarak, kazada 10 kişinin öldüğünü, 130 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Rusya Demiryolları Sözcüsü, kazanın hemen ardından yaptığı açıklamada, ''Nevski Express'' adlı trenin 4 vagonunun Rusya'nın Novgorod bölgesinde raydan çıktığını ve kazada yaralananlar olduğunu söylemişti.Rusya'da, Moskova-Saint Petersburg seferini yapan yolcu treninin raydan çıkması sonucu ölenlerin sayısının 22'ye çıktığı, olayın bir saldırı sonucu olabileceğinin düşünüldüğü bildirildi.

ÖLÜ SAYISI 22'YE ÇIKTI

Itar Tass Ajansı'nın Rusya Acil Durumlar Bakanlığı ve bir demiryolu yetkilisine dayanarak verdiği haberde, ölü sayısının 22'ye çıktığı, yaralı sayısınınsa 54 olduğu belirtildi. Bu arada, Interfax Ajansı'nın Rusya güvenlik güçlerinden bir kaynağa dayanarak verdiği haberde, ''demiryolu yakınında 1 metre çapında bir havan topu mermisi çukuru bulunduğu ve görgü tanıklarının kazadan önce güçlü bir ses duyduklarını söylediklerini, tüm bunların olası bir saldırının kanıtları olabileceği'' kaydetti.

Ajans, şu an için bu bilginin hiçbir resmi kaynaktan teyidinin olmadığını bildirdi. Olay yerine birçok kurtarma görevlisi, doktor ve polis gönderildiği açıklandı. Rusya Demiryolları Sözcüsü, kazanın hemen ardından yaptığı açıklamada, ''Nevski Express'' adlı trenin 4 vagonunun Rusya'nın Novgorod bölgesinde raydan çıktığını ve kazada yaralananlar olduğunu söylemişti.

 

Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri