Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya'ya baskı yapılamaz

06 Eylül 2008 / 16:19
Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Rusya'nın Siyasi Baskı Yapılacak Bir Ülke Olmadığını, Bu Tür Girişimlerin Sonuç Vermeyeceğini Söyledi.
Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Rusya'nın siyasi baskı yapılacak bir ülke olmadığını, bu tür girişimlerin sonuç vermeyeceğini söyledi.

ABD ve Batı ülkelerini isim vermeden eleştiren Medvedev, Gürcistan'ın insani yardım adı altında yeniden silahlandırılmaya devam edildiğini söyledi. Rusya lideri, "Gürcistan rejimi insani yardım adı altında silahlandırılmaya devam ediliyor. Biz kasırgadan zarar gören Karayip adalarına savaş gemilerimizle yardım götürsek bunu nasıl algılarlar." dedi.

Rusya Devlet Konseyi'nin açılışında bir konuşma yapan Medvedev, "Rusya asla kendi vatandaşlarının yaşamları ve onurları ile oynanmasına izin vermez. Rusya bundan sonra kendisine baskı yapılamayacak bir ülke olduğunu göstermiştir." dedi. Medvedev Güney Osetya'da yaşananları buna kanıt olarak gösterdi. Çatışmanın kendi tercihleri olmadığına değinen Medvedev, "Uluslararası hukuk ve prensipler çerçevesinde, eşit şartlarda her zaman işbirliğine hazırız." dedi.

Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsız ve demokratik birer ülke örneği olacaklarını savunan Rusya lideri, "Abhazya ve Güney Osetya yeni devlet yapılanmalarını hızlı bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Gerekli desteği vermeye devam edeceğiz. Yeni devletler sivil barış, ulusal uzlaşı ve demokratik prensiplerin en iyi örneğini oluşturacak." tespitinde bulundu.(CİHAN)
Bu haber toplam 728 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri