Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rütbe söken Albay ölü bulundu

21.11.2009 01:32
Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Heyetleri Kurulu eski Başkanı Emekli Albay Belgütay Varımlı ölü bulundu

Varımlı, İlhami Erdil'in rütbelerinin sökülerek er rütbesine indirilmesine neden olan kişi olarak da tanınıyordu. Ergenekon davasına giren emekli Orgeneral Özden Örnek'e ait günlüklerde adı geçen Varımlı'nın 10. kattaki dairesinden atlayarak intihar ettiği öne sürülüyor.

 

Edinilen bilgiye göre, Göztepe'de bulunan 17 katlı binanın sakinleri sabah saat 06.00 sıralarında polisi arayarak "10. kattan birisi atladı" ihbarını yaptı. Polis ekipleri olay yerine geldiklerinde Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Heyetleri Kurulu Eski Başkanı emekli Albay Belgütay Varımlı'nın cesedi ile karşılaştı. Varımlı'nın intihar ettiği öne sürülüyor. Polisin olayla ilgili incelemesi devam ediyor.

 

ÇAKICI'DAN TEHDİT ALDIĞINI SÖYLEMİŞTİ

 

Varımlı'nın adı Türkiye gündemini sarsan birçok olayda gündeme gelmişti. Ergenekon davasına giren emekli orgeneral Özden Örnek'e ait günlüklerde adı geçen Varımlı, Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral İlhami Erdil ile eşi ve kızının yargılandığı davada da ifade vermişti. Varımlı, bu davada verdiği ifadede Alaattin Çakıcı'nın kendisini arayarak ölümle tehdit ettiğini açıklamıştı. Varımlı, bir süre önce de 11 adamı ile çete kurmaktan gözaltına alınmıştı. Varımlı ve adamlarının kendilerini 'derin devlet' olarak tanınıp bazı iş adamlarını tehdit ettikleri ileri sürülmüştü.

Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri