Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rütbeli askerler resepsiyonu terk etti

30.10.2010 01:18
Adana'da rütbeli askerler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunu terk etti

Adana Valiliği tarafından Hilton Oteli'nde düzenlenen programdan komutanların başörtülü bayanlar yüzünden ayrıldıkları ileri sürüldü. 6. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Mehmet Eröz, resepsiyonu terk ettikten sonra diğer subay ve astsubaylar da peşinden salondan çıktı.

Adana Valisi İlhan Atış ve eşi Birsen Atış aralarında, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nevin Gaye Erbatur, CHP Milletvekili Hulusi Güvel, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kebude, MHP İl Başkanı Ahmet Erdoğan, CHP İl Başkanı Zeydan Karalar gibi çok sayıda davetliyi salonun girişinde karşıladı. Saat 19.30'da başlaması planlanan resepsiyon öncesinde askerler eşleriyle araçlarına binip otelden ayrıldı. Salonda hiçbir bir subay ve astsubayın kalmadığı gözlendi.

Konuyla ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplayan Vali İlhan Atış, bu hususta hiçbir bilgisinin olmadığını söyledi. Atış, "Erken ayrılanlara sormanız gerek. Ben bilmiyorum." dedi.

Bir gazetecinin salonda bir başörtülü davetli bulunduğunu hatırlatması üzerine ise Atış, "İçerde bir tane değil birkaç tane hanımefendi vardır. Onları davet etmişiz, gelmişler. Burası Hilton Oteli. Etkinliğimiz var, etkinliğimize katılıyorlar. Ama ondan olduğunu sanmıyorum. Herhalde bir nedeni var, ama ben bilmiyorum." şeklinde konuştu.

Askerlerin bir açıklama yapmadan ayrıldıklarının belirtilmesi üzerine ise İlhan Atış, "Demek ki gitmeleri gerekmiş. Acil işleri çıkmıştır." cevabını verdi.

Basın mensuplarının resepsiyon davetiyesinde kıyafetle ilgili bir şart yazdığını belirtmesi üzerine Atış, "Kıyafetli ilgili davetiyede iki madde vardı. Ancak salonda gazeteciler de bu kurala uymamıştır." açıklamasını yaptı.

Bu haber toplam 2314 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri