Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rüya gerçek oldu selde öldü

12.09.2009 14:01
İstanbul'un önemli bölgelerini afet yerine çeviren sel, ardında birbirinden acı hikâyeler bıraktı.
Bunlardan biri de kontrolsüz akıntılarda hayatını kaybeden 23 yaşındaki Ali Karagöl'e aitti. Sel sularına İkitelli TIR garajında kapılan 2 kız çocuğu babası Karagöl'ün mesai arkadaşı, talihsiz adamın öleceğini felaketten iki gün önce rüyasında gördüğünü ifade etti.

Aynı garajda güvenlik görevlisi olarak görev yapan Serkan Demir'in anlattıklarına göre MNG kargo firmasında çalışan Karagöl, rüyasını aile çevresine de aktardı. Gerçeği aynıyla gören Karagöl, Demir'in ifadesine göre rüyasını şöyle anlatmıştı: "İşe gittiğimde çok şiddetli bir yağmur yağıyordu. Dereden boşalan suların hızlı bir şekilde üzerime geldiğini gördüm. Çok çaresizdim. O anda anneme gözyaşları içinde telefon açtım. 'Anneciğim pis sular üzerime geliyor. Ne olur beni kurtar. Çok korkuyorum' dedim." Bu esnada annesinden yardım isteyen Karagöl, rüyasının sonunda kimseyi bulamayınca sulara kapılıp vefat ettiğini gördü. Ter içinde rüyasından uyanan genç baba, gördüklerini ailesiyle de paylaştı.

Rüyanın ardından iki gün geçtikten sonra Ali Karagöl, Basın Ekspres yolunu göle çeviren sele güvenlik görevlisi olarak çalıştığı İkitelli'deki kargo şirketinde yakalandı. Yan tarafta bulunan diğer firmanın güvenlik elemanı Serkan Demir ise kabinde oturduğu sırada suların üzerine geldiğini görünce heyecanla yüzerek kaçmayı başardı. Ancak paniğe kapılan Ali Karagöl, kulübede kalarak beklemeyi tercih etti. Saniyeler içinde kabine hücum eden sel, Karagöl'ü önüne kattığı eşyalarla birlikte sürükledi. Karagöl'ün cesedi gözden kayboldu. Yakınları uzun çalışmalar sonucu genç babanın cesedini bulamayınca Adli Tıp Kurumu'na gitti. Burada acı gerçekle karşılaşan aile, Karagöl'ün yaşamını yitirdiğini öğrendi. Karagöl'ün cenazesi gözyaşları içinde toprağa verildi.
Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri