Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saadet 7 başkan adayını açıkladı

22 Haziran 2008 / 16:44
Saadet Partisi, yerel seçimlerde İstanbul'un 7 ilçesinde belediye başkanlığına aday gösterilmesi planlanan kişileri tanıttı. İşte 7 ilçesinin adayları:
Feshane'de düzenlenen toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, partisinin İstanbul'un en önemli 7 ilçesi için göstereceği belediye başkan adaylarının geçmişlerini araştıranların karşısına, ''tertemiz sayfa'' çıkacağını ifade etti.

Adaylarının İstanbul'a hizmet için koşacağını anlatan Yanılmaz, şunları kaydetti:

''İstanbul'da iktidar olmak, Türkiye'de iktidar olmak demek. Türkiye'ye iktidar olmak yeryüzündeki masumların sesi olmak demektir. Zalimlerin korkulu rüyası olmak demektir. Mazlumların sesi olup, zalimlerin korkulu rüyası olmak için atılan adımlar ne muhteşem adımlardır, ne güzel adımlardır.

Millete üstten bakan, milleti küçük gören, milleti bir değer olarak kabul etmeyenlere, 2009 yılındaki seçimlerde, elimizin tersiyle 'siz şurada bir durun bakalım' diyeceğiz.''

Konuşmaların ardından, Saadet Partisince düzenlenen Yerel Yönetimler Okulu kursuna katılan 450 kişiye sertifika verildi.

Daha sonra,
- Adalar Belediye Başkanlığı için Ömer Durmuş,
- Bakırköy Belediye Başkanlığı için Adem Yıldırım,
- Zeytinburnu Belediye Başkanlığı için Kadem Emanet,
- Esenler Belediye Başkanlığı için İbrahim Bitiş,
- Tuzla Belediye Başkanlığı için İsmail Kızılgöz,
- Üsküdar Belediye Başkanlığı için Yılmaz Bayat ve
- Ümraniye Belediye Başkanlığı için Mehmet Bingöl
aday olarak tanıtıldı.

Kaynak:
Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri