Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş uçak kazası atlatmış!

09.04.2009 15:11
Yazıcıoğlu'nun kazasından hemen önce SP Lideri Kurtulmuş da uçak kiralamış ama o ve ekibi de ölümden dönmüş. Kazayı anlattı;
Yerel seçimler öncesinde Şanlıurfa Bağımsız Belediye Başkan adayı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya destek vermek amacıyla Muş mitinginden Şanlıurfa'ya geçen SP lideri Numan Kurtulmuş ve beraberindeki heyetin ciddi bir uçak kazası atlattıkları ortaya çıktı. Kurtulmuş'un kazayla ilgili anlattıkları da kafalarda soru işareti yarattı.

İngiliz havacılık şirketine ait TC-RSA tipi uçak, GAP Havaalanı'nda piste inişi sırasında dubalara çarparak pervanesini kırdı. Havada yaşanan tehlikenin ardından, uçak bir aydır GAP havaalanında bekletiliyor.

BAKIMLAR YETERİNCE YAPILMIYOR MU?

AHT'nin haberine göre; BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 günü seçim çalışmalarını yürütmek üzere özel helikopteriyle Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken kaza geçirmiş ve helikopteri Göksun mevkiinde düşmüştü. Yazıoğlu ve 5 kişiye mezar olan helikopter kazası öncesinde SP lideri Kurtulmuş'un yaşadığı uçak faciası, özel havacılık firmalarına ait helikopter ve uçakların yeterince bakımdan geçip geçmedikleri sorusunu tekrar akıllara getirdi.

KURTULMUŞ KAZAYI ANLATTI

Kurtulmuş, atlttığı büyük tehlikeyi Şanlıurfa Belediye Başkanlığını kazan Bağımsız aday Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Saadet Partisi'ne geçiş töreni için gittiği Şanlıurfa'da anlattı. Kurtulmuş ve beraberindeki partilileri, 15 Mart'ta miting için Muş'tan Şanlıurfa'ya götüren İngiliz havacılık şirketine ait TC-RSA tipi uçak, piste inişi sırasında dubalara çarpınca pervanesi kırıldı.

PİSTİN ORTASINDA O DUBALAR NE ARIYORDU?

Kurtulmuş, "Büyük bir facia atlattığımız TC-RSA uçağı, halen GAP Havaalanı'nda bulunuyor. Bu durum çok ilginç. Atlatılan facia tamamen bir işletim, yönetim hatasıdır. Pistin ortasında o dubalar ne arıyordu halen bir şey anlamış değilim" dedi.

UÇAK SU DAMLATIYORDU

Kurtulmuş ile aynı uçakta bulunan SP GİK Üyesi Hüsamettin Korkutata da, "Uçak havadayken yağmur sularını sızdırıyordu ve uçakta aşırı ses vardı. Uçağı kiraladığımız özel havacılık firması ile olan kira kontratını feshettik ve yeni bir uçak kiraladık" diye konuştu. Korkutata, özel havacılık şirketlerinin daha iyi denetlenmesi gerektiğini vurguladı.

Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri