Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saadet Liderinden İlginç Açıklama

14 Ocak 2009 / 21:48
Saadet Partisi lideri Numan Kurtulmuş, yerel seçimler öncesi partisine ilginç bir benzetme yaptıFacebookDiggDel.icio.usredditMixxStumbleUponGoogleYahoo

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, partisinin yeni İlçe Başkanlığı binasının açılışını yapmak üzere Çorlu'ya geldi. Kurtulmuş, "29 Mart, Saadet Partisi için, bir uzay aracının rampasından fırlatılması gibi bulunduğu konumdan çıkıp yükselişe geçeceği bir tarih olacaktır" dedi.

Konvoy eşliğinde Çorlu'ya gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Çorlu İlçe Başkanlığı'nın yeni binasının açılışını gerçekleştirdi. Parti binasının kurdelesini keserek açılışını gerçekleştiren Kurtulmuş, "Bütün programlarımız seçim akşamına kadar devam edecek, 29 Mart'a kadar bütün arkadaşlarımız seçim seferberliği içerisindedir. 29 Mart seçimleri, Saadet Partisi için, bir uzay aracının rampasından fırlatılması gibi bulunduğu konumdan çıkıp yükselişe geçeceği bir tarih olacaktır.

Ancak işimiz bitmiyor. 30 Mart'tan itibaren de tüm Türkiye'de iktidara yürüyüşü ve bundan sonra yapılacak seçimlerde Türkiye'nin muktedir bir siyasi partisi olarak milletimizin önüne çıkmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına değinen Kurtulmuş, "Türkiye'nin ve bölgemizin içinde bulunduğu durum, insanların içinde bulunduğu durum gerçekten bu milletin yeniden kendisine özüne dönmesini zaruri kılmaktadır. Ortadoğu'da yaşanan vahşeti görüyorsunuz. 5 yıldır Büyük Orta Doğu projesi adı altında bütün bu bölge işgal altına alınmış vaziyette. 5 yıllık süre içerisinde 1.5 milyon Iraklı insan ölmüş. İsrail, hazır Amerikan askerleri burada varken, bu kadar büyük güç buradayken, 'biz de istediklerimizi yerine getirelim ve karşımızda hiçbir güç kalmayacak şekilde Orta Doğu'yu kontrol altına alalım' diyor. Bugün Gazze'deki insanlık dışı vahşetin 19. günüdür ve şuana kadar binin üzerinde insan öldürülmüştür. 2 aylıktan bebekten tutun da 80 yaşındaki ninelere kadar, bütün Gazze halkı İsrail tarafından şehit edilmektedir. Bütün dünya bunu seyrediyor, bu gidişata 'dur' diyecek bir sese ihtiyaç var. Herkes bu gidişatı, bir sesi, bir politikayı bekliyor. İşte Saadet Partisi bütün dünyanın, bütün Orta Doğu'nun milletimiz adına beklediği bu sesi ortaya koyabilecek bir siyasi partidir. Türkiye maalesef özellikle son 8 yıldır uygulanan ekonomi politikalarıyla tam bir iflas noktasına getirilmiştir" dedi.
Onlarca partilinin katıldığı açılışın ardından, 'Başbakan Kurtulmuş' tezahüratlarıyla uğurlanan Numan Kurtulmuş, partisinin il merkezinde düzenlenen programa katılmak üzere Tekirdağ'a hareket etti.

Öte yandan ilçe binasının önüne asılan parti bayrağına, ağırlık yapması için asılan bir taş, rüzgar nedeniyle bağlı bulunduğu bayraktan koptu. Kopma nedeniyle yerinden fırlayan taş, bölgede görev yapan bir polis aracının ön camını kırdı.


Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri