Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SP'de yeni Genel Başkanlar açıklandı

25.09.2010 02:29
Saadet Partisi'nde yeni atamalar yapıldı.

 

Saadet Partisi Gençlik Kolları Yeni Genel Başkanı Av. Abdülkadir Özel oldu.

Hanım Kolları Genel Başkanlığına ise DR. ULYA SILAY atandı.

Av. Abdulkadir ÖZEL kimdir?
 
1979 yılında Lübnan / Beyrut’ta dünyaya geldi. İlköğrenimini Hatay / İskenderun’da, ortaöğrenim ve lise öğrenimini ise Hatay Yayladağı İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1996 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra başladığı avukatlık stajını tamamlayarak Ankara Barosu’na kayıtlı avukat oldu. Hâlihazırda Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır. 2003’ten bu yana ticaret ile iştigal eden Özel, evli ve 3 çocuk babası olup Arapça bilmektedir.
 
Abdulkadir Özel lise yıllarında Milli Gençlik Vakfı ortaöğrenim çalışmaları içerisinde yer almış, üniversite yıllarında ise sırasıyla MGV Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi temsilciliği, Ankara Üniversitesi temsilciliği ve Üniversite komisyon başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Saadet Partisi’nin kurulmasıyla birlikte Saadet Partisi Ankara İl Gençlik Kolları başkanlığı daha sonra Genel Merkez Gençlik Kolları GİK üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığını yürütmüş, 2008 yılına kadar Genel Merkez gençlik kollarında çeşitli genel başkan yardımcılıkları, il ve bölge sorumlulukları görevlerini ifa etmiştir.
 
Önceleri HUDER (Hukuki Araştırmalar Derneği) yönetim kurulu üyesi olan Özel, şu anda HUKUKDER genel başkan yardımcılığı ve Mazlum-Der GYK üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

DR. ULYA SILAY kimdir?

HATAY ESKİ MİLLETVEKİLİ MEHMET SILAY'IN EŞİ VE MİLLİ GENÇLİK VAKFI ESKİ HANIM KOLLARI GENEL BAŞKANI.

Bu haber toplam 3716 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri