Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saadet Partisi'nde BÜYÜK BULUŞMA

24.08.2010 11:47
Suların durulmadığı Saadet Partisi'nde önemli zirve..
Saadet Partisi'nde (SP) sürpriz görüşme. 11 Temmuz'daki olaylı kongreyle başlayan gerilim sürerken, SP lideri Numan Kurtulmuş ve Necmettin Erbakan'ın bir araya geleceği öğrenildi.

Son anda bir değişiklik olmazsa bu akşam saat 17.00'de yapılması beklenen görüşme, partide de heyecan yarattı. Akşam gazetesinin haberine göre basından gizli tutulmaya çalışılan görüşmenin, Erbakan'ın Balgat'taki konutunda gerçekleşeceği bildirildi. Her iki kanadın isteğiyle planlandığı belirtilen buluşmada, Kurtulmuş'un, SP'nin geçen cuma verdiği iftar yemeğindeki protestoyu da gündeme getirmesi bekleniyor. SP Genel Başkan Yardımcısı Turhan Alçelik, görüşmenin yüzde 90 oranında gerçekleşeceğini söyledi.

SU İÇENE YILAN BİLE DOKUNMAZ

Alçelik, 'Bu görüşme, tasvip etmediğimiz protesto eylemlerinden önce planlanmıştı. Kesin kararı bugün vereceğiz. Numan Bey tek başına da gidebilir, Başkanlık Divanı olarak da gidebiliriz' dedi. Alçelik, Kurtulmuş'a yönelik 'iftar protestoları' için de 'Su içene yılan bile dokunmaz. İftarda böyle bir müdahale asla kabul edilemez' ifadesini kullandı.
 
AKŞAM
Bu haber toplam 1492 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri