Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saadet Partisi'nde Yeni Düzen

13.01.2010 19:09
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, parti yönetimini, resmi bir yazı ile uyararak, yeni düzenlemenin Siyasi Partiler Yasası'na aykırı olduğunu bildirdi ve yönetimi ikaz etti.

Saadet Partisi'nde tüzüğe eklenen "Yüksek İstişare Konseyi", SP yönetiminin başına bela oldu. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, parti yönetimini, resmi bir yazı ile uyararak, düzenlemenin Siyasi Partiler Yasası'na aykırı olduğunu bildirdi. Saadet Partisi de, bugün Yargıtay'a cevabi bir yazı gönderdi, "Kanuna aykırı tüzük hükümlerini uygulamayacağız" diyerek, Yüksek İstişare Konseyi'ni fiilen devre dışı bırakacakları mesajını verdi. SP yönetimi, Mayıs ayında olağanüstü kongreye giderek, konseyi parti tüzüğünden çıkarılacak.

KURTULMUŞ'UN BAŞKAN OLDUĞU KONGREDE TÜZÜK DEĞİŞTİRİLMİŞTİ

26 Ekim 2008'de Numan Kurtulmuş'un genel başkan seçildiği kongre öncesi oluşturulan tüzük komisyonu, bazı maddelerle ilgili bir değişiklik hazırlamıştı. Tüzüğe eklenen bir metin ile "Yüksek İstişare Kurulu"(YİK) oluşturulmasını sağlanmış, bu kurulun, "Partinin genel başkanlık yapmış en kıdemli genel başkanı tarafından seçilen yeterli sayıda üyeden teşekkül eder" diye kayıtlara geçmişti.

KURULDA MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN SİMGE İSİMLERİ BULUNUYOR

Recai Kutan, Ahmet Tekdal, Yasin Hatipoğlu, Şevket Kazan, Oğuzhan Asiltürk, Fehim Adak ve Temel Karamollaoğlu'nun bulunduğu Yüksek İstişare Kurulu, Mayıs'ta gerçekleşecek kongre sonrasında görevlerinden uzaklaşacaklar.  (Dünyabülteni)

Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri