Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Derin odaklar karıştırıyor'

23.08.2010 18:52
SP Genel Başkanı Kurtulmuş soruları yanıtladı. - VİDEO

Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bir iftar sofrasında kimsenin tasvip edemeyeceği bir olaydı. Yabancı misafirlerimiz de vardı. Tam da Kuran okunurken saldırı oldu, hatta hafız birkaç kez kesmek zorunda kaldı. Saldırının hiçbir şekilde makul görülecek tarafı yok.

Parti tabanımızın çok büyük bir kısmı yapılan yanlışlıkları görüyor. O gün salonda da insanların ekseriyeti sükunetini korumuştur. Kimse sabrımızı test etmeye kalkmasın, biz tavrımızı aynen koruyacağız.

Erbakan'ı taraf olarak görmemek lazım. Ortaya çıkan çirkin bir tablo var ancak buraya hemen gelinmedi. Daha önce internet sitelerinden örgütlendiler, bize tehdit telefonları geldi. Bir takım derin odaklar öyle anlaşılıyor ki Saadet Partisi'ni karıştırmaya çalışacaklar yine.

Referandum sürecinde ne yazık ki çok kapsamlı bir anayasa değişikliği yapılmıyor ancak hiç yoktan demokratikleşme yolunda mevcut anayasa paketi olumlu maddeler içermektedir. Paket eksiktir bunu söylüyoruz ancak 13 Eylül'den itibaren yeni bir anayasa yapılmasını istiyoruz. Mesele bir siyasi partinin güven oylaması değildir. Biz de hükümete muhalifiz ancak şimdi konuşulan konu referandumdur.

Üslup uyarımıza sayın Cumhurbaşkanı'nın da katılması sevindirici. Birisi soy diyor diğeri boy, biri 'Recep Bey' diyor, diğeri 'Memur Kemal Bey' diyor. Araştırmalar gösteriyor ki bütün partiler içinde 'evet' ve 'hayır' diyenler var, istisnasız her parti için geçerlidir bu."

 

Bu haber toplam 1608 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri