Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SP LİDERİ'NDEN KİRLİ OYUN UYARISI

22.06.2010 18:00
SP Lideri Numan Kurtulmuş'tan terör açıklaması.

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI PROF. DR NUMAN KURTULMUŞ HALKALI’DAKİ ALÇAK SALDIRI ÜZERİNE BİR AÇIKLAMA YAPTI. KURTULMUŞ SALDIRI’DA HAYATINI KAYBEDENLERE ALLAH’TAN RAHMET, YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLEDİ.

TBMM ‘Yİ GÖREVE ÇAĞIRAN KURTULMUŞ “AVRUPA BİRLİĞİ UYUM KOMİSYONU VARKEN BİNLERCE CANA MALOLAN TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA HALEN BİR İHTİSAS KOMİSYONU KURULMAMIŞ OLMASI CİDDİ BİR AYMAZLIKTIR” DEDİ.

İstanbul Halkalı’da askeri araca yönelik saldırının terörün çirkin ve acımasız yüzünü bir kez daha gösterdiğini vurgulayan Numan Kurtulmuş; “Maalesef bu alçak saldırıda 17 yaşında okula gitmek üzere evden çıkan bir kızımız da hayatını kaybetmiştir. Daha ömrünün baharında kahpece planlanmış bir bombanın kurbanı olmuştur. Bu saldırı teröristlerin ne kadar pervasızlaşabileceğinin, ne kadar alçaklaşabileceğinin en büyük göstergesidir. Teröre verdiğimiz masum kurbanların millet vicdanında oluşturduğu acı her geçen günü daha dayanılmaz bir hal almaktadır. Artık yeter. Buradan bir kez daha çağrıda bulunuyorum; terör parti meselesi değil, bir ülke meselesidir. İktidar ve muhalefet bu sorumluluk ile hareket etmeli ve terör üzerinden siyaset yapmayı bir kenara bırakmalıdır. Terörü önlemek konusunda bütün siyasi partiler, sivil ve askeri bürokrasi, ilgili bütün kurum ve kuruluşlar tek vücut olmak zorundadır. Herkes elbirliği ile terörün kökünü kurutacak en etkili askeri, siyasi ve ekonomik tedbirleri uygulamaya koymanın yollarını aramalıdır.  Bu tarihi bir sorumluluk aksi ise tarihi bir vebaldir” dedi.

TBMM’Yİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin çok hassas bir süreçten geçtiğini belirterek uzun ve kalıcı tedbirler için TBMM’de acilen “Terörle Mücadele” konusunda kalıcı bir komisyon kurulmasını istedi. Kurtulmuş; “Görünen o ki; ülkemizin ve milletimizin başına bela olan bu kirli oyun yeniden sahneye konulmaktadır. Artık her şehit haberinden sonra sıradan kınamalar milletimizi tatmin etmemekte tam tersini acısını ve öfkesini körüklemektedir. Teröre karşı kalıcı tedbirler alınabilmesi, bu kirli oyunun ardındaki karanlık güçlerin yüreklilikle deşifre edilebilmesi için TBMM’yi acilen göreve çağırıyoruz. TBMM’de birçok ihtisas komisyonu olmasına rağmen maalesef ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan terör konusunda halen kapsamlı bir komisyon oluşturulamamış ve ciddi hiçbir çalışma yapılamamıştır. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu varken binlerce cana mal olan terörle mücadele konusunda halen bir ihtisas komisyonu kurulamamış olması ciddi bir aymazlıktır” uyarısında bulundu. 

BU KİRLİ OYUNA GELMEYECEĞİZ

Artan terör olaylarının ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef aldığını ve kardeş kavgası çıkartmaya yönelik olduğunu yineleyen Numan Kurtulmuş; son saldırıların zamanlamasına bir kez daha dikkat çekerek; “Bu kirli terör siyasetini sürdürenlere sesleniyorum; ne yaparsanız yapın bu milletin çocuklarını birbirine düşüremeyeceksiniz. Kim olursanız olun, hangi karanlık güce hizmet edersiniz edin milletimiz bu kirli oyununuza düşmeyecektir. Kıyamete kadar barış ve kardeşlik içinde yaşayacaktır” dedi.

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri