Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SP Trabzon İl teşkilatı istifa etti

07.10.2010 17:34
Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Ömer Topaloğlu ile birlikte 8 kişinin istifasıyla il yönetimi resmen düştü.

Saadet Partisi’nde Numan Kurtulmuş’a destek veren Türkiye’deki bir çok il ve ilçe teşkilatı gibi Trabzon il teşkilatı da istifa etti. Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Ömer Topaloğlu ile birlikte 8 kişinin istifasıyla il yönetimi resmen düştü.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Topaloğlu, 11 Temmuz 2010 tarihinde Genel Başkanları Numan Kurtulmuş liderliğinde “Kongreden İktidara” sloganıyla Saadet Partisi Büyük Kongresi’ni gerçekleştirdiklerini hatırlatarak “Bu kongre, 1969’dan bu güne Medeniyet Siyasetimiz için yeni ve güçlü bir aşama olarak kayıtlara geçmiş ve bu şekilde kamuoyunda kabul görmüştür. Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş’un kullandığı dil ve üslup, ortaya koyduğu performans ve öncülük ettiği ilkeli siyaset, partimizi bir derlenme ve toparlanma adresi ve milletimizin umudu haline getirmiş; bu yeni süreç teşkilatlarımızın azmini ve milletimizle bağların güçlendirilmesini sağlamıştır. Bu başarı Sayın Erbakan hocamız, Sayın Kutan başkanımız, teşkilatlarımız ve Genel Başkanımız Sayın Kurtulmuş’un gayretleri ile milletimizin teveccühü sonucu ortaya çıkmıştır. Hal böyleyken, ilkeli siyaset yerine şahıslara odaklı bir yol benimsenerek, kongre salonunda kargaşa meydana getirilmiş, delegeler üzerinde baskı kurularak imza toplanmıştır. Mahkemelerde çok sayıda dava açılmış, daha da ileri gidilerek hiç kimsenin hiç bir şekilde kabul edemeyeceği ölçüde iftar sofralarına çirkin saldırılar düzenlettirilmiş ve parti yöneticilerimize şiddet ve baskı uygulanmıştır” dedi.

Son olarak 22 Eylül 2010 günü partilerinin kayyuma devredildiğini kaydeden Topaloğlu “Partimiz aleyhine açılan davada verilen bu karar siyaset kurumuna derin müdahalenin yeni bir örneğidir. Daha önce dört partisi demokratik olmayan yöntemlerle kapatılmış bir camianın mensupları olarak, hem de kendi arkadaşlarımız tarafından karşı karşıya bırakıldığımız bu siyasi infaz, bizler için derin üzüntü vesilesi olmuştur. Mahkeme ve kayyum süreçlerinde dahili olanları tarihe ve vicdanlara havale ediyoruz” diye konuştu.

“Gelinen bu nokta görevinin başındayken dışlanan ve ‘gidin başka parti kurun’ muamelesine maruz kalan kişilerin yani bizlerin asla arzu ettiği bir nokta değildir” ifadelerini kullanan Topaloğlu “ ‘Kişisel haklarımız her şeye rağmen helal olsun’ dediğimiz bu günde asla geçmişimizi inkar etmeyeceğimizi, hiçbirini ayırmadan bütün büyüklerimize ve tercihi ne olursa olsun bütün arkadaşlarımıza karşı saygıda kusur etmeyeceğimizi ifade ediyoruz. Biz bundan sonra hiç sapmadan yola devam eden sayın Kurtulmuş ile yola devam edeceğiz. Anlam veremediğimiz şekilde mahkemelerle engellenmek istenen ve kardeş kavgasına son vermenin başka bir yolu kalmadığı için başka bir vasıta ile hizmet yoluna devam etmek zorunda kalan Sayın Numan Kurtulmuş’un öncülüğünde mücadelemizi siyasetimizi sürdürmeye karar verdik. Saadet Partisinden istifa etme kararımız hayatımızın en zor kararı olmuştur” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri