Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saadet Partisi'nde açılım depremi

27.08.2009 19:39
Saadet Partisi çatırdıyor... Açılım, Genel Başkan Numan kurtulmuş ile Erbakan Hocası'nın arasını açtı...
SP eski Genel Başkanı Erbakan açılıma, “Türkiye, İsrail'e vilayet yapılmak isteniyor” diye karşı çıkarken, Genel Başkan Kurtulmuş, “Açılıma katkı sağlamak isteriz” diye konuşuyor.


HOCA ÇOLUK ÇOCUK TAKIMI DEMİŞTİ

Milli Görüş camiasında hükümetin Kürt açılımı ile ilgili olarak iki farklı yaklaşım tarzı ortaya çıktı. Necmettin Erbakan açılıma, “Bunlar çoluk çocuk takımı. Avrupa'nın oyununa geliyorlar. Türkiye, İsrail'e vilayet yapılmak isteniyor” diyerek sert çıkarken, Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, “Türkiye'de barış ve esenliğin sağlanmasına ilişkin bir niyet var. Bu niyetin gerçekleşmesine katkı sağlamak isteriz” dedi.

UYANIK OLUN ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Kürt açılımındaki asıl amacın Türkiye'yi İsrail'in vilayeti yapmak olduğunu ileri süren Erbakan, bütün memleket evlatlarının da bu konuda uyanık olması gerektiği çağrısını yapmıştı. Erbakan, “Bunlarda yeterli devlet tecrübesi yok. Bunlar çoluk çocuk takımı. Avrupa'nın oyununa geliyorlar. Bunlar çocuk aklı. Sen ağzındaki baklayı çıkarsana. 'İlle Kürt meselesi diye, Türkiye'nin bölünmesini istiyorlar. Bu yolda çalışmamızı istiyorlar' meselesini ortaya koysana” demişti.


ÖĞRENCİSİ BAŞBAKAN'I ÖVDÜ, DESTEK OLURUZ DEDİ

Kurtulmuş ise, hükümetin 'Bu sorun çözülmeli' dediğini belirterek, şöyle konuştu: “Biz sorunun çözülmesine ilişkin kanaatlere tabii ki destek veririz. Ama mahiyeti itibarıyla destekleyeceğimiz ve karşı olacağımız bir metin yok ortada. Biz Türkiye'de 25 yıldır devam eden bu kirli oyunun bitmesini istiyoruz. Buna destek veriyoruz. Ortada Türkiye'de barış ve esenliğin sağlanmasına ilişkin bir niyet var. Bu niyetin gerçekleşmesine katkı sağlamak isteriz. Bunu da yapıyoruz zaten. (Erbakan'ın sert çıkışı ile ilgili olarak) Ben, Hoca'nın tam ne dediğini bilmiyorum. Partimizin görüşü bizim ortaya koyduğumuz görüştür. Hoca'nın söylediklerinde de ırkçılık, kardeş kavgası yoktur. 'Burada bölünme, parçalama senaryosu çıkarmak Türkiye'nin hayrına değildir' manasında şeyler söylediğini tahmin ediyorum. Zaten Türkiye'nin Başbakanı, birikimli bir insan, kendi şahsi görüşlerini söyleyebilir.”


Bu haber toplam 1362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri