Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saadet'in Ankara adayı merakla bekleniyor

26 Ocak 2009 / 17:27
Partiler, adaylarını birer birer açıklarken gözler Saadet Partisi'ne çevrildi... Şimdi merak edilen ise SP'nin Melih Gökçek, Murat Karayalçın ve Mansur Yavaş'ın karşısına kimi çıkarağı.
Muhammet Kutlu'nun haberi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını henüz açıklamayan Saadet Partisi, ince eleyip sık dokuyor. Saadet Partisi’nde, şimdiye kadar Genel İdare Kurulu üyesi İsmail Aydos ve iş adamı Dr. Tunay Demirtaş aday adaylığı başvurusunda bulundular.

Ancak Saadet Partisi Genel Merkezi’nden bu isimlere adaylık sinyalinin gelmesinin zor olduğu belirtiliyor.

Parti kulislerinde, eski Ankara milletvekili, Genel İdare Kurulu üyesi Doç. Dr. Oya Akgönenç’in ismi öne çıkmaya başladı.

Ankara’da AK Parti’nin karşısına ciddi bir aday çıkarmak için çalışmalarını sürdüren Genel Merkez yönetiminin, Oya Akgönenç’e teklifte bulunabileceği belirtiliyor.

Parti yönetimi, Akgönenç’in adaylığının gerçekleşmemesi halinde ise, tanınmış ve seçmen nezdinde kabul görecek bir aday göstermekte kararlı görünüyor.

OYA AKGÖNENÇ KİMDİR?

1939, Ekrem Şinasi, Leyla - Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Hukuk Fakültesi, The American University Washington DC. Uluslararası İlişkiler Bölümü Master ve Doktora - İngilizce, Fransızca- Uluslararası İlişkiler, Doç.Dr., Öğretim Üyesi - The American University, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi, Prodüktivite Merkezi Uzmanı, Dünya Bankası Kalkınma Uzmanı, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi - Evli, 2 Çocuk.

Cafesiyaset


Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri