Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sabah Müslüm Gündüz’ün peşine düştü!

11.04.2010 12:07
Sabah Gazetesi’nin Özel Haber Birimi Fadime Şahin’den sonra şimdi de Müslüm Gündüz’ün peşine düştü.

Sabah Gazetesi’nin Özel Haber Birimi Fadime Şahin’den sonra şimdi de Müslüm Gündüz’ün peşine düştü.

28 Şubat’ın akılda kalan iki isminden biri olan Müslüm Gündüz, Acz-i Mendi tarikatının lideriydi. Bir anda ortaya çıkan ve kara cüppeleri ve ellerindeki sopalarla dikkat çeken Acz-i Mendiler, sokaklarda, adliye önünde, medyanın ilgi gösterdiği kamuya açık mekanlarda toplu zikir yapmaları ile kamuoyunun gündemine oturmuşlardı.

28 Şubat sürecinde oldukça tartışılan Acz-i Mendilerin lideri olan Müslüm Gündüz, en sonunda Fadime Şahin’le yarı çıplak yakalanmıştı. Daha sonra Acz-i Mendilere ve diğer tarikatlara yönelik büyük operasyonlar başlamıştı.

Müslüm Gündüz daha sonra sessizliğe gömülmüş, birkaç kere havaalanında umreye giderken ya da hac dönüşü kameralara görüntülenmiş ve çeşitli açıklamalar yapmıştı.

Fadime Şahin haberi sonrası Sabah rotasını Müslüm Gündüz’e çevirdi.

Abdurrahman Şimşek, Müslüm Gündüz’le konuşurken haberin Sabah Gazetesi’nin mutfağında yayına hazır hale getirilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Ergenekon ve TSK’yla ilgili haberlere girmemeyi tercih eden Sabah Yazıişleri, 28 Şubat’ın aktörleriyle çıkış yapmayı planlıyor. Hürriyet Gazetesi bile son dönemde Balyoz haberi ve 7 askeri şehit eden mayının TSK’ya ait çıkmasını manşetine taşırken, Ergun Babahan sonrası dönemde Sabah bu konuları sayfalarına yansıtmamayı tercih ediyor.

Abdurrahman Şimşek, Fadime Şahin haberi sonrası sert eleştirilere maruz kalmıştı. Özellikle haberin kaleme alınış, kurgulanış ve zamanlamasının, Fadime Şahin’in kullanıldığına ilişkin tezleri çürütme amaçlı olduğu iddia edilmişti.

Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar, eski MİT’çi Mehmet Eymür’e dikkat çekmiş ve Abdurrahman Şimşek’in 28 Şubat’ın aktif ismi Mehmet Eymür tarafından manipüle edildiği imasında bulunmuştu.

Bu haber toplam 1822 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri