Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sabah ve ATV'yi sordu Kanaltürk'ü yine unuttu

30 Nisan 2008 / 21:42
CHP Genel Başkanı Baykal, yeniden genel başkan seçildikten sonra yaptığı ilk grup toplantısında Kanaltürk'e aktarılan 5,5 milyon YTL hakkında tek kelime konuşmazken, Çalık grubunun Sabah-ATV'yi pahalıya aldığını söyledi.
CHP lideri Deniz Baykal, Grup toplantısında Kanaltürk'e aktarılan 5,5 milyon YTL hakkında tek kelime konuşmazken, Çalık grubunun Sabah-ATV'yi pahalıya aldığını söyledi. Baykal, bu ihale için verilen devlet kredilerinin de siyasi baskılarla gerçekleştiğini ileri sürü. Baykal, yeniden genel başkan seçildikten sonra yaptığı ilk grup konuşmasında CHP'den Kanaltürk televizyonu'na aktarılan 5,5 milyon YTL konusuna hiç değinmedi. Baykal, konuşmasının büyük bölümünü Sabah- ATV ihalesine ayırdı. Sabah- ATV'nin çok pahallıya satın alındığını söyleyen Baykal, “İhaleye 7 şirket başvurmuş. 6 tanesi sapır sapır döküldü. Muhataplar kendi aralarında konuşuyor. Başbakan onlarla özel görüşme yapmış. 50 milyarlık sermayeli şirkete TMSF hemen ihaleyi veriyor. 1 milyar 100 milyon dolara alınıyor. Cömert bir para verilmiş. Para nerede? Hiçbir yabancı banka kredi vermiyor, hiçbir yerli banka kredi vermiyor. İki kamu bankası 750 milyon dolarlık kredi o iki devlet bankası aracılığıyla alınıyor. Acaba bu bankalar verdikleri kredi şartlarıyla dışarıdan kendileri kredi alabiliyorlar mı? Vakıflar Bankası kendi alamadığın şartlarla kredi veriyor...” dedi.

TAKSİM İŞÇİLERE AÇILMALI

Haftasonu çok başarılı bir kurultay geçirdiklerini belirten Baykal, 1 Mayıs'ın Türkiye'de her yıl kabus gibi algılandığını söyledi, 'Her türlü eğlencenin yapıldığı Taksim işçilere de açılmalı' dedi.

Yeni Şafak

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri