Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sabih Kanadoğlu teknik takibe takılmış

09 Ocak 2009 / 08:23
5 saat arama yapılan Sabih Kanadoğlu 'teknik takibe' takılmış...

Dün Ankara Çayyolu'ndaki evine polis ekipleri tarafından baskın düzenlenen ve 5 saat arama yapılan Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun teknik takibe takıldığı ve Ergenekon davasında 'şüpheli' olarak sıfatlandırıldığı ortaya çıktı.

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılığın başvurusuyla Sabih Kanadoğlu'nun evinin aranması için İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nce verilen izin belgesinde çok çarpıcı bilgiler var. Belgede Sabih Kanadoğlu'nun da örgüte bağlı kişilerle ilişkisi olduğu belirtiliyor.

Belgede ayrıca, Cumhuriyet Gazetesinin 3 farklı tarihlerde bombalanması, Danıştay 2. Dairesine düzenlenen saldırıda hakim Mustafa Yücel Özbilgin'in öldürülmesi ile Ümraniye ve Eskişehir'de ele geçirilen el bombaların Ergenekon Terör Örgütü'nün işi olduğu açıkca belirtiliyor.

ÖRGÜT MENSUPLARIYLA İRTİBATLI

NTV televizyonunda yayınlanan belgenin karar bölümünde, “Yürütülen 'teknik takip' çalışmaları sonucunda örgüt mensupları ile irtibatlı olduğu değerlendirilen şüphelinin (Sabih Kanadoğlu) adreslerinde bulundurulması muhtemel delil ve dokümanların elde edilmesi amacıyla arama yapılmasına, bunların hepsine el konulmasına ihtiyaç duyulmuştur” deniliyor.

Sabih Kanadoğlu’nun telefonlarının mı dinlendiği yoksa ilişkide olduğu öne sürülen diğer zanlıların dinlenirken
teknik takibe takıldığı belli değil.

Mahkemeden alınan ev rama izin belgesinde Kanadoğlu için 'şüpheli' sıfatı kullanılması ve Cumhuriyet Gazetesinin bombalanması ve Danıştay 2. Dairesine düzenlene silahlı saldırının Ergenekon örgütünce yapıldığının belirtilmesi dikkat çekiyor.


Kaynak:
Bu haber toplam 820 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri