Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saçan'ı neyle suçladılar

25 Eylül 2008 / 10:49
Organize Suçlar eski Müdürü Adil Serdar Saçan gözaltına alınınca herkes şok oldu. Bakın Saçan neyle suçlanıyor?
Ergenekon'un 9. dalga operasyonunda gözaltına alınan Organize Suçlar Şubesi eski Müdürü Adil Serdar Saçan'a şok suçlamalar yöneltildi. Adil Serdar Saçan'ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 10 yıl boyunca köstebekler edindiği ve bu köstebekler sayesinde takip altındaki örgüt üyelerini yakalanmadan önce 'kaybolmaları için' uyardığı iddia edildi.

KÖSTEBEKLER UYARMIŞ, ERGENEKONCULAR KAÇMIŞ

9'uncu dalgada gözaltına alınan emniyetçi Adil Serdar Saçan'ın, Ergenekon'un köstebeği olduğu iddia edildi. Saçan'ın, örgüt elemanlarını takipten kurtarıp uyardığı öne sürüldü.

Villasında gözaltına alınan emniyetçi Adil Serdar Saçan'ın, emniyetteki köstebekleri sayesinde örgüte destek verdiği iddia edildi. Saçan'ın, köstebekleri vasıtasıyla, Ergenekon kapsamında izlemeye alındıklarını öğrendiği birçok şüpheliye "Kaçın" uyarısında bulunduğu öne sürüldü. Ayrıca, şüphelilere ne yapmaları konusunda bilgi verdiği de kaydedildi.

GÜNEY BELGELERİ DEPOSUNDA ÇIKTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelen bomba ihbarı üzerine 2001 yılında Gaziosmanpaşa'da eski bir matbaada ele geçirilen klasörleri inceleyen polis ekipleri, Tuncay Güney'in evinde ele geçirilen belgeleri bulmuştu. Sorgulanan matbaa sahibi belgelerin arkadaşı Saçan'ın olduğunu söylemişti. Saçan'a ait depoda yakalandığı iddia eden belgelerin de bu belgelerin kopyası olduğu anlaşıldı. Polisin Saçan'ın ev ve ofislerinde yaptığı aramalarda belgeleri ve kayıp kasetleri aradığı öğrenildi. Birçok önemli olayı aydınlatacak belgeler arasında bir medya patronuna ait Türkiye'yi sarsacak iddiaların da olduğu ileri sürülüyor.

KAÇ BU ÜLKEDEN

Saçan'ın 2001'de Güney'in ifadeleriyle ortaya çıkan Ergenekon örgütü soruşturmasını kapattığı ileri sürülüyor. Yeni Şafak'a sorgusunun 9. gününde Saçan'ın “Oğlum sen böyle nasıl işlere bulaştın yaa. Yarın sabah Fatih Savcılığı'na çıkacak ve serbest kalacaksın. S... git bu ülkeden. Herkesin başını belaya sokacaksın' dediğini anlatan Güney, ertesi gün kaçışını, havaalanında verdiği rüşvetin ayrıntısına kadar anlatmıştı.

KAYIP ÇUVALLAR NEREDE?

Polis, Saçan'a 2001'de sorguladığı ve ifadeleriyle Ergenekon'u ortaya çıkaran gazeteci Tuncay Güney'in İstanbul Gültepe'deki evinde ele geçirilen 6 çuval dolusu belgeden kaybolan 2 çuval ile sorgusuna ait kayıp iki video kasetin nerede olduğunu sordu.

KAYIP BELGELERDE NELER VAR?

Tuncay Güney'in kayıp belgeleri ve kasetlerindeki bilgiler şöyle:


Bankalardaki yolsuzlukları içeren dosyalar.

Mesut Yılmaz'la ilgili iddiaları

Yılmaz'a yumruk olayının ayrıntıları.

Karamehmet'in batırılmasına yönelik iddiaların dosyası.

Ersever cinayetinin ayrıntıları.

Hizb-ul Tahrir dosyası.

İranlı Simko'nun öldürülmesinin ayrıntıları.

Ömer Lütfi Topal cinayetinde sanıkların gizli ifadeleri.

Perinçek-Kenan Evren ilişkisi.

28 Şubat'ın perde arkası.

Susurluk kazasıyla ilgili ayrıntılar.

Güney'in cep telefonu deşifre tutanağı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri