Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saçan'ın Kazasında Soru İşaretleri

27 Haziran 2008 / 10:37
Adil Serdar Saçan'ın, oğluyla yaralandığı trafik kazası soru işaretleriyle dolu.
Toygun Atilla, Şefik Dinç'in haberi

İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nü kuran, birçok operasyona imza atan, ardından hakkındaki çeşitli suçlamalar nedeniyle meslekten ihraç edilen eski Emniyet Müdürü Adil Serdar Saçan, oğluyla birlikte yaralandığı trafik kazasıyla ilgili dün meslektaşlarına ifade verdi.

Kazada yaralanan 15 yaşındaki oğlu Kerim'le birlikte International Hospital'da tedavi gören Adil Serdar Saçan, dedektiflere "Geçtiğimiz hafta bir otomobil tarafından takip edildiğimi fark ettim. Hafta sonu gözüme çarptı. Panelvan tarzı otomobillerindendi. Kazanın bu takip olayının ardından meydana gelmesinden kuşku duyuyorum" dedi.Gri Reno sıkıştırdı

Adil Serdar Saçan'ın kendisini takip ettiğini düşündüğü otomobilin plakasını da emniyet yetkililerine verdiği kaydedildi. Saçan, polise kazadan önce plakasını alamadığı gri renkli Renault marka bir otomobilin sürücüsü tarafından sıkıştırıldığını da söyledi. Polis bu ifade üzerine görgü tanıkları aramaya ve bölgede yolu görme ihtimali olan kameraların görüntülerini bulmaya çalışıyor. Kazayı araştıran emniyet yetkilileri, şu ana kadar herhangi bir kasıt unsuruna rastlanmadığını, soruşturmanın devam ettiğini bildiridi.

Vücudunun sol kısmında ezilme ve yaralanmalar meydana gelen Adil Serdar Saçan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı. Oğlu Kerim Bedri Saçan ise önceki gün böbrek ve akciğerlerinde meydana gelen yumuşak doku zedelenmesiyle ilgili 4,5 saat süren ameliyat geçirdi. Dün de kırılan sağ ayak bileği için 2,5 süren bir ameliyat daha geçirdi. Kerim Bedri Saçan'ın sağ ayak bileğine platin takıldı. Yoğun bakımdaki Kerim Serdar Saçan'ın hayati tehlikesi sürüyor.8'de 8 kusurlu

Adil Serdar Saçan'ın kullandığı otomobile çarptıktan sonra Güneşli Köprüsü'nün ayağına sıkıştıran sürücüsü Selami Doğan, kaza raporunda göre 8'de 8 oranında kusurlu çıktı. Kazada hafif yaralanan TIR'ın sürücüsü Selami Doğan tedavisinin ardından taburcu edildi.

Gözaltına alınarak Halkalı Polis Merkezi'ne götürülen Selami Doğan polise verdiği ifadesinde kazaya direksiyon hákimiyetini kaybetmesinin yol açtığını söyledi. Savcı, Selami Doğan'ı tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti. Mahkeme, Selami Doğan'ın tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

SAÇAN VE OĞLUNUN YARALANDIĞI OTOMOBİLİ BU HALE GELDİ
Kaynak:
Bu haber toplam 1480 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri