Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sadece "Mehdi Benim" demedi!

14.11.2009 18:35
Öcalan'ın Deccal olarak tarif eden Hak-Par Başkanı Güneş, yaptığı Mehdi tarifinde ise kendisini işaret etti.

Daha önce 'İktidara geldiğimizde adaletin kılıncını masaya koyacağız, devlete kurşun sıkanı asacağız, devletin kasasına el sokanın da elini keseceğiz" çıkışı ile gündeme gelen Hak ve Hakikat Partisi (Hak Parti) Genel Başkan Dursun Güneş, şimdi de çok yakın bir zamanda Mehdi'yi açıklayacağını duyurdu. Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın Deccal olarak tarif eden Güneş, yaptığı Mehdi tarifinde ise kendisini işaret etti.

Dursun Güneş, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, bazı konularda değerlendirmelerde bulundu.

 

Konuşmasına Hazreti Mehdi'nin tarifini yapan Güneş, "Bizim keşfimize göre Hazreti Mehdi-i Resul bir hayvan değil, herhangi bir yaratık değil. Elinde asası olan, bir elinde yüzüğü olan, sakalı olana Allah'ın kudreti ile donatılmış, bir kudreti zatı ilahidir. Daha öncede bahsettiğim gibi Hz. Mehdi, Hazreti Resul-i Ekrem (sas) Efendimize çok benzeyen, ne ayrısı ne gayrısı olan, bir elmanın yarısı gibi aynen bir birine benzeyen iki zatı muhteremdir. Yalnız Peygamber Efendimizin sakalları siyah, beyazları içerisinde az olan, gözleri siyah. Nurun sultanı olan Hazreti Mehdi ise sakalları beyaz, gözleri ela olan bir zat. İnsanların bunu anlaması, meseleyi kavraması için söylüyorum." dedi.

 

Demokratik açılım sürecinde PKK terör örgütünün prim yaptığını savunan ve hükümeti eleştiren Güneş, PKK terör örgütü ve Öcalan'ın bir Deccal sıfatına dönüştüğünü savundu.

 

Bir hadiste Deccal'ın 'Şam ile Bağdat arasında çıkar, çok kan akıtarak dünyayı gezer, yüzer bir adayı konur' şeklinde tarif edildiğini anlatan Güneş, şöyle devam etti: "Yüzer bir adaya konan Deccal Apo'dur. Bu kadar memlekete zarar vermiş olan insanı bu denli kahraman yapan iktidar artık iktidarlıktan çekilmelidir. Bu milletin başına daha büyük derk yüklemesi doğru olmaz. Bizim kanaatimize göre, bu iş ancak Bağdat'ta temizlenir."

 

"YAKIN ZAMANDA MEHDİ'NİN KİM OLDUĞUNU AÇIKLAYACAĞIM"

 

Bütün dünyada insanların artık silah üzerine bir siyasi sistem geliştirmeye başladığını ifade eden Güneş, bütün dünya Haçlılarının İslam'ı ortadan kaldırmak için harekete geçtiklerini iddia etti.

 

Yakın zamanda Mehdi'nin kim olduğunu açıklayacağını ileri süren Günüş, bu tarihin Muharrem ayının 10'u olduğunu kaydetti.

 

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Güneş, Mehdi'nin şu an nerede olduğuna ilişkin soru üzerine, Türkiye'de olduğunu söyledi. Güneş, Muharrem'in 10'unda açıklayacak olmasının sebebinin de o günün önemine binaen olduğunu belirtti.

Bu haber toplam 7442 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri