Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Safranbolu lokumculuğu büyüyor

14 Mayıs 2008 / 09:59
Safranbolu lokumu Avrupa'ya açılıyor.
Meşhur Safranbolu Lokumcusu da klasik esnaf kalıbından çıkarak büyük markaların yoluna giriyor. 1978'den beri Yalova'da lokumculuk yapan babalarından aldıkları esnaflık kültürünü 1995'te İstanbul Maltepe'ye taşıyan Erman ve Emrah Eren kardeşler, 2008'de bayrağı Avrupa'ya taşımayı planlıyor. 2005'te 'Meşhur Safranbolu Lokumcusu'nun marka tescilini yapan Eren kardeşler, Avrupa yakasındaki ilk mağazasını Beyoğlu'nda açmaya hazırlanıyor.

KİMLİĞİNİ YENİLEDİ

13 çeşitte günlük 500 kg lokum üretimi yapan Meşhur Safranbolu Lokumcusu, bir yandan kurumsal kimliğini yenileyip marka değerini artırmaya çalışırken diğer yandan da organize perakende altyapısını geliştiriyor. Şu anda Maltepe ve Bostancı mağazaları yanında Kartal ve İzmit Real'deki satış noktalarıyla müşterisine ulaşan Safranbolu Lokumcusu, 2008'de Ümraniye ve Kadıköy mağazalarını da açmayı planlıyor. 317 özel raf yaptıran girişim, bunları akaryakıt istasyonlarına yerleştirerek yeni kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

FRANCHİSE VERECEK

Yılın ikinci yarısında franchise vermeye de başlayacaklarını belirten Genel Müdür Emrah Eren, girişimciden 35 bin YTL lisans bedeli talep ettiklerini belirterek şöyle devam etti: "Teknik altyapıyı da biz kuruyoruz. 2008'de 10 franchise vereceğiz. Yatırımcı, sadece yazar kasa ve pos cihazını getirerek işe başlayabilir. Yatırımını da 4-5 ayda amorti edebilir" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 4894 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri