Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Recep İvedik 2'yi Kaç Kişi İzledi?

24.03.2009 20:07
Şahan Gökbakar, Recep İvedik 2 filminin kaç kişi tarafından izlendiğini açıkladı. Bakın filmi 6 haftada kaç kişi izlemiş...
Sinema oyuncusu Şahan Gökbakar, Recep İvedik 2 filmini 6 haftada, 4 milyon 270 bin kişinin izlediğini söyledi.

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde öğrencilerle bir araya gelen Gökbakar, Recep İvedik 2 filmiyle ilgili soruları yanıtladı.

Öğrencilere Recep İvedik karakterinin ortaya çıkış öyküsünü anlatan Şahan Gökbakar, Recep İvedik filmlerini çekerken fazla gişe hasılatı yapacağını düşünmediklerini ifade etti. Gökbakar, şöyle konuştu:

"Recep İvedik filmini çekerken (ya tutmazsa) diye değil, (ya tutarsa) diye düşünüyordum. Filmi çekerken bu filmin bu kadar fazla gişe yapacağını ve Türk sinemasının rekorlar filmi olacağını öngörmedik. Yapımcımız da öngörmedi. Fakat çekimler bitti, elimizdeki ürünü gördük. Ondan sonra yapımcı Faruk Aksoy ile konuştuk. Aksoy, (Ben yapımcıyım, ilk defa elimde bir tane film var, bu ürün 700 bin gişe yapsa üzülmem, 4,5 milyon yapsa da şaşırmam) dedi. Film, bizim için böyle bir yerde duruyordu. Youtube'daki izlenme oranlarıyla film gayet güzel bir yere gidecek diye düşünmeye başladık. Zaten ilk hafta açılıştan sonra ve devamındaki haftalarda güzel bir yere gitti. Recep İvedik 2 filmini şu anda 4 milyon 270 bin kişi izledi. İlk filmi ise 4 milyon 300 bin kişi izlemişti. İlk film bu sayıya 10. haftada, ikinci film ise 6. haftada ulaştı. İlk filmin rekorunu kırmaya 40 bin seyirci kaldı."

"Ben edepsiz, ahlaksız biri değilim"

Filme yönelik eleştirileri umursamadığını ifade eden Gökbakar, filmin keyifli kısmıyla ilgilendiğini dile getirerek, "Geri kalan kısımlarını filmi çekerken de yazarken de çok düşündüm. Sonuçta ben de edepsiz, ahlaksız biri değilim. Benim de hayatımda ahlak kuralları var. Bence yapılan filmin içinde kullanılan kelimeler ve esprilerin çoğu hepimizin günlük hayatında rahatça yaptığı ve yapmaktan çekinmediği espriler. Bunun aksini de iddia eden olmadı. Edenleri de sosyal hayatlarında gördüm. (Ben hiç küfür etmem) diyen birine inanmıyorum" şeklinde konuştu.

Şahan Gökbakar, 2009 yada 2010 yılında serinin üçüncü filmini çekeceğini sözlerine ekledi.
Kaynak:
Bu haber toplam 5924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri