Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sahte Doktor Kendini Nasıl Ele Verdi

12 Ağustos 2008 / 08:23
İzmir Karşıyaka Devlet Hastanesi'nin acil servisinde beyin cerrahı olarak işe giren sahte doktor B.K, kafa tramvası geçiren bir hastanın filmine ters bakınca yakayı ele verdi.
Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde kendini beyin cerrahisi uzmanı olarak tanıtarak hasta muayene etmeye çalışan kadın, kafa travması geçiren hastanın filmini ters tutup çelişkili bilgiler verince doktor olmadığı anlaşıldı ve gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Karşıyaka Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne gelen 25 yaşındaki B.I, buradaki doktorlara Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi'nde uzman doktor olduğunu, rotasyon için gönderildiğini söyledi.
DOKTOR OLMAK İSTEMİŞ

Acil serviste, kafa travması geçiren bir hastayı muayene eden B.I, hastanın röntgen filmini ters tutarak çelişkili bilgiler verince durumdan şüphelenen doktorlar polise ihbarda bulundu. Hastaneye gelen polisin incelemesinde doktor olmadığı ortaya çıkan B.I'nın çocuk felci geçirdiği, hastalığı nedeniyle eğitimini yarıda bıraktığı, küçük yaştan beri doktor olmak istediği için de hasta-neye gelip kendini bu şekilde tanıttığı öğrenildi. Gözaltına alınan B.I, işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilecek.Bu haber toplam 1094 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri