Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sakık'tan MHP'lileri kızdıracak çıkış

12.10.2010 01:08
TBMM Başkanlık Divanı toplantısında İdare Amiri BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'tan ilginç bir çıkış geldiği öğrenildi.

Sakık'ın "Meclis'te personel sarkık bıyıklarla dolaşıyor. Asker kışlasına dönsün." dediği belirtildi.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin başkanlığında yapılan basına kapalı toplantıda, 2011 yılı bütçesinin yanı sıra 2012 ve 2013 yılı bütçeleri de belirlendi. Buna göre Meclis'in 2011 yılı bütçesi 512 milyon 935 lira, 2012 yılı bütçesi 549 milyon 423 lira, 2013 yılı bütçesi ise 513 milyon 68 lira olarak tespit edildi.

Toplantıda ayrıca geçen dönemin sonunda uygulamaya geçen yeni güvenlik yönetmeliği oylanarak kabul edildi. Yeni güvenlik yönetmeliğine göre; kapılardaki giriş ve çıkışlarda;Bakanlar Kuruluüyeleri, milletvekilleri ve eşleri kırmızı plaka tahsis edilen resmi araçlar, gelişleri önceden belirlenen yabancı misyon şefleri hariç olmak üzere, TBMM'ye görevli ve ziyaretçi olarak gelen herkes güvenlik kapısından belirlenen kurallara göre geçecek. TBMM nizamiye kapılarından polisler sorumlu olacak.

ASKER-SARKIK POLEMİĞİ

Toplantıda BDP'li Sırrı Sakık, yeni güvenlik sistemi ile ilgili bazı eleştirilerde bulundu. Sakık, Meclis kampüsünde bulunan askeri taburun Meclis'ten gitmesi gerektiğini ileri sürdü. Sakık, "Askerin Meclis'te ne işi var?" diye sorarken, Sakık'a,CHPÇanakkale Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ahmet Küçük "Bu konu tartışılabilir." diyerek örtülü destek verdi. Ancak Meclis Başkanı Şahin, devreye girerek "Bizim gündemimiz bu değil." diyerek tartışmayı noktaladı.

Bu arada BDP'li Sakık ayrıca, kılık kıyafet yönetmeliğine uymayan personeli gündeme getirip, bazı MHP'li personeli ve bıyıklı korumaları kast ederek, "Meclis'te sarkık bıyıklarla dolaşanlar var. Her yere giriyorlar. Sarkık bıyıkla gelen personele izin verilmesin." dedi.

Bu haber toplam 1366 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri