Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saldıray Paşa neler demiş neler

12.07.2010 20:40
3. Ordu Komutanı Saldıray Berk Başbağlar köyünde yaptığı ziyaret sırasında Erdoğan'ı vatanı satmakla suçladı. Köylülere oylarını nereye verdiklerini soran Berk 'AK Parti' yanıtını alınca 'elleriniz kurusun' dedi..

 

Kemal Özdemir'in haberi

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı  240 kilometre uzaklıkta bulunan Başbağlar köyünü 2008 yılı mayıs ayında ziyaret eden 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk yaptığı konuşmalar ile AK Parti'ye ve başbakana ağır eleştirilerde bulundu.

Daha önce de hükümete yönelik ağır eleştiriler ile internette yayınlan ses kayıtları ile gündeme gelen Orgeneral Saldıray Berk bu kez de muhafazakar yapısı bilinen ve 1993 yılında 33 vatandaşını şehit veren Başbağlar köyünde hükümete yönelik yaptığı ağır eleştirilerle gündeme geldi.

Orgeneral Saldıray Berk ile üst düzey rütbelilerin Başbağlar köyünde bulunan ve Tunceli iline sınır olan jandarma Karakolunda inceleme sonrası köy halkıyla köy kahvesinde bir araya geldi.

Başbakan Memleketi Sattığını Biliyormusunuz

Köy kahvehanesinde köylünün sorunlarını dinleyen orgeneral Berk daha sonra Köy sakinlerine seçimlerde oylarını nereye verdiklerini sordu. Vatandaşlar tarafından Ak Partiye yanıtını alan Saldıray Berk  AK partiye oy veren elleriniz kurusun” dedi.

Bunun üzerine köy sakinlerinden Necati Aydınoğlu ( 70) “neden öyle diyorsunuz paşam bende verdim oyumu ” dedi. Necatı Aydınoğlun’a dönen orgeneral Saldıray Berk sen niye oyunu AK  partiye verdin sorusuna karşılık Necati Aydınoğlu Kış aylarında İstanbul da ikamet ettiğini ve Nurettin Sözen zamanında İstanbullun susuzluktan kavrulduğunu Recep Tayip Erdoğan’ın Ak Parti den Belediye başkanı seçilmesinin ardından altı ay gibi kısa bir sürede bu sıkıntılarının giderilmesi üzerine Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ı sevdiği için oy verdiğini söyledi.

Cevabı tatmin edici bulmayan Berk “bu iyide memleketi sattığını da biliyormusun' dedi. 

Onu bilmiyorum diyen Necat Aydınoğlu paşadan duyduğu bu kelimeler karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Gerçekleşen bu kısa süreli ziyarette bir çok köylü vatandaşın da konuşmalara şahit olduğu öğrenildi.

Vatan ve milletini seven ve her fırsatta ülkede birlik mesajını veren Başbağlar köyü halkı 1993 yılında 27 vatandaşını kurşuna dizilmek suretiyle, 5 vatandaşını ise yanarak toplam 33 kişiyi şehit verdi. Orgeneral Saldıray Berk ile 2008 yılında yapılan bu kıssa görüşmede duyduklarına inanamayan köy halkı olayın şokunu halen üzerinde yaşıyor.

www.haber-24.com

Bu haber toplam 1350 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri