Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saldırının ayrıntıları

09 Temmuz 2008 / 14:31
Teröristlerden ikisinin Türk olduğu kesinleşti. Biri için ise ilginç iddialar var. Başsavcı Aykut Cengiz Engin'in değerlendirmesi ise kesindi.
Kanlı saldırıyı düzenleyen teröristlerin asıl hedefi ABD konsolosluğuydu. Oraya ulaşamayacaklarını anlayınca polisi hedef aldılar. Teröristlerin üzerinden dini kitaplar çıktığı önü sürüldü.

Kanlı saldırı Ankara'yı da hareketlendirdi. Başbakan Erdoğan, MİT'i çağırarak olaya dair bilgi aldı.

İşte olaya dair son bilgiler;

Saldırganlar iyi giyimliydi. 25-30 yaşlarında oldukları açıklandı. 2'si Türk uyruklu, ancak üçüncüsü hakkında bir bilgi verilmedi. Söylentiler bu kişinin Suriye pasaportu taşıdığına dair.

Türk uyruklu teröristlerden birinin kimliği de tespit edildi. Bu kişi Bitlis Ahlat doğumlu Erkan Kırgız... Kırgız, 1982 doğumlu...

DİNİ KİTAPLAR

Bir diğer iddia ise teröristlerin üzerinden çıkan dini kitaplara dair. Bu iddia kanlı saldırının aşırı dinci bir terörist grubun işe olabileceği ihtimalini gündeme getirdi.

BU BİR TERÖRİST SALDIRI

Olaya ilişkin açıklama yapan Başsavcı Aykut Cengiz Engin ise şunları söyledi; "3 kişi olay mahallinde öldürülmüş. İlk tespitlere göre tabanca ve pompalı tüfek kullanılmıştır. Saldırganların 25-30 yaş arasında oılduğu tahmin edilmektedir. Bu bir terörist saldırıdır."

Kaynak:
Bu haber toplam 740 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri