Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sami Selçuk: Bu anayasa ortadan kalkmalı

21.05.2009 14:48
Yargıtay Onursal Başkanı Prof. Selçuk: Türkiye'de bilime göre bir anayasa yok, sözde bir anayasa var
Yargıtay Onursal Başkanı Prof. Dr. Sami Selçuk, "Anayasa yapılması nedenine ters düşen, varlık nedenine ters düşen bir anayasa ile karşı karşıyayız. Demek ki Türkiye'de bilime göre bir anayasa yok, sözde bir anayasa var." dedi.

Alparslan Üniversitesi'nin daveti üzerine Muş'a gelen Sami Selçuk, kültür merkezinde 'Türkiye ve demokrasi' konulu bir konferans verdi. 1982 Anayasası'ndan günümüze kadar gelen süreci değerlendiren Selçuk, "Anayasa yapılmasının nedenine ters düşen, varlık nedenine ters düşen bir anayasa ile karşı karşıyayız. O zaman ne yapacaksınız, bu anayasayı ortadan kaldıracaksınız. Bunu devletin Anayasal düzeni içerisinde bireysel hak ve özgürlükleri güvenceye bağlayan bir metinle sınırlayacaksınız. Başka çareniz yok. Demek ki Türkiye'de bilime göre bir anayasa yok, sözde bir anayasa var." dedi.

Programa katılan Muş Valisi Erdoğan Bektaş ise Alparslan Üniversitesi'nin her geçen gün yeni bir başarıya ve yeniliğe imza attığını belirterek, Yargıtay Onursal Başkanı Prof. Dr. Sami Selçuk'un Muş'a gelmesinin kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç da Türkiye'de demokrasi arayışının sorgulandığı bir dönemde böyle bir konferans düzenleyerek, vatandaşları daha çok bilinçlendirmek istediklerini söyledi. Programın ardından Muş Valisi Erdoğan Bektaş, Sami Selçuk'a plaket verdi.

Konferansa Muş Valisi Erdoğan Bektaş ile eşi Esma Bektaş, Belediye Başkanı Necmettin Dede ve eşi Yıldız Dede, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, Muş Barosu avukatları ve daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bu haber toplam 1454 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri