Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dediği Operasyon Başladı ...

25.03.2010 18:10
Şamil Tayyar, Çetin Doğan'ın tahliye edilmesiyle ilgili yapılacak operasyonu, ve kimin yapacağını ipuçlarıyla açıklamıştı. O operasyon başladı..

Şamil Tayyar dün Star Gazetesi'nde yazısında yapılacak bir gizli operasyondan bahsetmiş ve tüm ipuçlarını tek tek sıralamıştı. Tayyar yazısında şunları söylemişti:

"Sürpriz tahliye olabilir mi?

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun 2009 yılı yaz kararnamesiyle Diyarbakır’dan İstanbul’a atamasını yaptığı Hakim Oktay Kuban, biliyorsunuz, özel yetkili 12. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi...

En önemli ilk icraatı, Albay Dursun Çiçek hakkında verdiği tahliye kararıydı. Sonraki icraatı ise Kafes Eylem Planı’na muhalefet şerhi koymak oldu.

Kuban, şimdi nöbetçi hakim. 22 Mart’ta başlayan nöbet, 29 Mart’ta doluyor. Merak ediyorum, bu arada sürpriz tahliye kararları çıkabilir mi?"

VE TAYYAR'IN YAZDIĞI GERÇEKLEŞTİ

46 Sayfalık Sessiz Tahliye operasyonu

‘Balyoz Darbe Planı’nın altında imzası olduğu iddia edilen emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın tahliye talebi sessiz sedasız 46 sayfalık bir dilekçeyle hakim Oktay Kuban’ın üyesi olduğu nöbetçi İstanbul 12. Ağır Ceza’ya sunuldu.

‘Balyoz Darbe Planı’ soruşturmasında tutuklanan eski 1. Ordu Komutanı emekli Org. Doğan’ın tutukluluğuna 5. kez itiraz edildi. Daha önce Beşiktaş’ta bulunan diğer Ağır Ceza Mahkemelerine tek tek dilekçe sunan Doğan’ın avukatları bu kez farklı bir strateji izledi. Avukat Celal Ülgen, daha önce yaptıkları tüm itirazları basın açıklamalarıyla kamuoyuna duyurmuştu. Ancak bu kez basına açıklama yapmayan Ülgen, sessiz sedasız hazırladığı 46 sayfalık itiraz dilekçesini önceki gün Nöbetçi 12. Ağır Ceza’ya sundu. Ergenekon’un ‘üst düzey’ yöneticisi olmakla yargılanan emekli Org. Şener Eruygur’un eşi Mukaddes Eruygur, 12. Ağır Ceza için ‘’Bizden’’ demişti..

Bu haber toplam 748 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri