Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Samsun yine karıştı

13.04.2010 20:00
Samsun'da açıklama yapmak isteyen grup ile bu gruba tepki gösteren grup arasında gerginlik yaşandı.

Samsun'da kapatılan DTP'nin eski lideri Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı protesto için açıklama yapmak isteyen grup ile bu gruba tepki gösteren grup arasında gerginlik yaşandı.

 

Süleymaniye Geçidi'nde basın açıklaması yapmak isteyen bir grubun bulunduğu yere gelen başka bir grup, basın açıklaması yapmak isteyenlere tepki göstermeye başladı.

Kendilerine ''Emek ve Demokrasi Güçleri'' adını veren çeşitli sivil toplum kuruluşları adına basın açıklaması yapmak isteyen gruba tepki gösteren başka bir grup olay yerinde toplanmaya başladı.

Bunun üzerine güvenlik güçleri, basın açıklamasını okumak isteyen grubu çember altına alırken, değişik yönlerden gelen karşıt görüşlüleri ise olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştı.

Sözlü sataşma ve çakmak benzeri cisimleri birlerine atmaya çalışan grupları engellemeye çalışan güvenlik güçleri, muhtemel kavgayı önledi.

Olay yerine çağrılan takviye ekiplerinin de desteği ile gruplar dağıtılırken, basın açıklaması yapmak isteyen gruptakiler polis kordonunda, yakında bulunan sendika ve parti binalarına giriş yaptı.

Bu arada, karşı gruptan bazı kişiler, Gazi Caddesi'nde bulunan TKP İl Örgütünün bulunduğu binanın camlarını taşladılar.

Çevrede bulunanlardan birinin üzerinde döner bıçağı bulunması üzerine bu kişi gözaltına alındı.

Olay yerine gelen Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan, grupları dağılmaları yönünde ikaz etti. İstiklal Marşı okuyan karşıt görüşteki grup uyarılar üzerine dağıldı.

Bu haber toplam 986 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri