Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sanıklar kadar olamadık

03 Eylül 2008 / 17:10
RTÜK Başkanı Zahid Akman, 'Hakkımdaki iddialar tamamen iftiradır. Bazı medya gurupları, Ergenekon sanıklarına gösterdiği saygıyı bizden esirgedi.' dedi.

Bazı medya gurupları, Ergenekon sanıklarına gösterdiği saygıyı bizden esirgedi


Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, 'Hakkımdaki iddialar tamamen iftiradır. Bazı medya gurupları, Ergenekon sanıklarına gösterdiği saygıyı bizden esirgedi.' dedi.


Akman, basın toplantısında şu noktalara değindi:

Almanya'da sürmekte olan bir davada, kuryelik yaptığım ile ilgili birkaç kez suçlandım.

Bazı yayın kuruluşları tarafından, hakkımdaki iddialar sanki Alman polisinin ithamıymış gibi ısrarlı haberler yapıldığını üzülerek gördüm.

Bu sadece davada sanık olan bir şahsın mesnetsiz bir iftiradır.

Bu iddiaları yayınlayan kuruluşlara mahkeme kararı ile 9 kez tekzip yayınlattım ancak aynı yöndeki yayınların sürmesi üzücüdür.

Bir basın mensubunun Akman'a iddianamede adının kaçıncı sayfada geçtiğini hatırlatması üzerine ise 'Biliyorsunuz gündemdeki büyük bir dava var Ergenekon. Binlerce sayfalık iddianamede bir çok kişinin adı da geçmektedir. İddianamede adının geçmesi, bu isimlerin suç işledikleri anlamına gelmeyeceği gibi benim adımın müfteri bir sanık sebebi ile iddianamye girmiş olması suçlu olduğum anlamına gelmez. Bazı medya gurupları, Ergenekon sanıklarına gösterdiği saygıyı bizden esirgedi' dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 714 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri