Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"ŞANS OYUNLARI MUTLULUK GETİRMİYOR"

06.03.2009 01:52
Ahmet Yalçınkaya'ya 1995 yılında büyük ikramiye vurdu ancak para ona mutluluk getirmedi. İşte büyük ikramiye hayali kuranlar için önemli uyarı.
Edirne'de, 1995'te Milli Piyango İdaresi'nin büyük ikramiyesini kazanan Ahmet Yalçınkaya, paraları tüketince tekrar devlet memuru olabilmek için mahkemeye başvurdu.

Edirne Belediyesi'nde sözleşmeli işçi olarak çalışan Ahmet Yalçınkaya, Milli Piyango'nun 9 Eylül 1995'teki çekilişinde aldığı yarım bilete 10 milyar lira isabet ettiğini söyledi.

Kazandığı 10 milyar liranın kendisine hayır getirmediğini, her geçen gün huzurunun bozulduğunu anlatan Yalçınkaya, şöyle konuştu: ''İşler umduğum gibi gitmedi. Eskiden daha güzel bir hayatım vardı. Edirne Sigorta Hastanesinde memur olarak görev yapıyordum. Devlet memurluğuna devam etseydim param olmayacaktı ama huzurum olacaktı. O zaman çok mutluydum. Şimdi tüm dostlarımı kaybettim.''

"ŞANS OYUNLARI MUTLULUK GETİRMİYOR"

Devlet memurluğuna geri dönmek istediğini, bunun için mahkemeye başvurduğunu bildiren Yalçınkaya, ''Keşke istifa etmeseydim. Buradan herkese sesleniyorum, para her şey değildir. İnsanın etrafından ne dost ne de tutunacak dal kalıyor. Şimdi hiç şans oyunu oynamıyorum. Bilet aldığıma bin pişman oldum. Şans oyunlarından para çıkan insanlara acıyorum'' dedi.

Bu akşamki süper loto çekilişine vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirten Yalçınkaya, şans oyunlarının sanıldığı gibi mutluluk getirmediğini öne sürdü.

Kaynak:
Bu haber toplam 1400 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri