Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarkisyan-Gül- Tuğrul Türkeş bir arada

05.04.2010 06:38
Sarkisyan - Gül buluşmasına sürpriz bir isim daha katılmıştı. İşte o isim ve görüşmenin fotoğrafı...
TÜRKİYE ile Ermenistan arasında geçen yıl 16 ekimde Bursa'da oynanan Dünya Kupası maçını Serj Sarkisyan ile Cumhurbaşkanı Gül birlikte izlemişti. İkilinin devre arasındaki görüşmesine sürpriz bir şekilde MHP Milletvekili Tuğrul Türkeş de katılmıştı.

Türkiye ile Ermenistan arasında 16 Ekim 2009'da Bursa'da oynanan futbol karşılaşmasını izlemek üzere Türkiye'ye gelen Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından ağırlanmış, iki lider tribünde yan yana oturarak maçı izlemişti.

Sarkisyan ve Gül'ün başbaşa yaptığı görüşmeye sürpriz bir isim daha katılmıştı. O isim kamuoyunun yakından tanıdığı MHP Milletvekili Tuğrul Türkeş'ten başkası değildi. Taraf, Bursa'daki üçlü buluşmanın fotoğrafına ulaştı. Fotoğraf karesinde Türkeş ve Sarkisyan karşı karşıya oturuyor ve yüzlerde tebbesüm var.Tuğrul Türkeş o görüşmenin detaylarını şöyle anlatmıştı: “Devre arasında çay içmeye çıktığımız sırada Sayın Gül içeriye davet etti. O sırada Dışişleri Bakanları Davutoğlu ve Nalbantyan içeriden çıkıyordu. Sayın Gül beni takdim ederken 'Daha önce konuştuğumuz merhum Alparslan Türkeş'in oğlu, o dönemdeki görüşmelerin bir kısmına katılmıştı' dedi. Ben de kendimi takdim ederken muhalefetten olduğumu söyledim. MHP demesem de Sarkisyan anladı ve güldü.” MHP eski Lideri Alparslan Türkeş de 90'larda Ermenistan Lideri Levon Ter Petrosyan ile görüşmeler yapmıştı.

Erdoğan Sarkisyan'la buluşuyor

Bu arada 12-13 nisan tarihlerinde Washington'da yapılacak nükleer zirvesi için ABD'ye gidecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sarkisyan ile biraraya geleceği belirtiliyor. Öte yandan Der Spiegel dergisine konuşan Sarkisyan “Türkiye bizden sürekli taviz istiyor. Türkiye'nin tek istediği alınan kararları sürüncemede bırakmak” dedi.

TARAF
Bu haber toplam 1678 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri