Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarkozy'i Uğurlarken İntihar Etti

25 Haziran 2008 / 14:09
Fransa'ya gitmek üzere İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile havaalanına gelen Nicolas Sarkozy büyük bir şok yaşadı
İsrail'i ziyaret eden Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yi uğurlama töreninde duyulan silah sesi büyük paniğe neden oldu.

Başkent Tel Aviv'deki Ben Gurion havaalanında yapılan tören sırasında duyulan tek el silah sesi üzerine zırhlı araçlar aprona girerek Başbakan Ehud Olmert'le Cumhurbaşkanı Şimon Peres'i alandan uzaklaştırdı. First lady Carla Bruni'nin ise uçağın merdivenlerinden koşarak çıktığı görüldü. Korumalar Sarkozy'ye de uçağa kadar eşlik etti. Güvenlik güçlerinin durumun kontrol altına alındığını açıklamasının ardından İsrailli liderler Sarkozy'yi uçakta uğurladı.

Polis Sözcüsü Shlomi Sagi, tören sırasında bir İsrail sınır polisinin intihar ettiğini açıkladı. Sarkozy'ye yönelik suikast girişiminin söz konusu olmadığı vurgulandı. Yaralanan polis birkaç dakika içerisinde olay yerinde hayatını kaybetti.

İsrail polisi, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yi uğurlama törenindeki olayın intihar girişimi olduğunu açıkladı. Tabancasıyla intihar girişiminde bulunarak yaralanan sınır polisinin daha sonra hayatını kaybettiği bildirdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri