Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çanakkale'de deprem paniği

03.11.2010 09:10
Merkez üssü Saros Körfezi olan 5,3 büyüklüğünde deprem oldu...
Saat 04.51'de meydana gelen deprem, çevre illerde de hissedildi.

Vatandaşlar, yeni bir deprem olma ihtimaline karşın binalardan dışarı çıkarken yetkililer, şu ana kadar, can ve mal kaybına yönelik bilgi ulaşmadığını bildirdi.

VATANDAŞLAR, YENİ BİR DEPREMOLASILIĞINA KARŞI EVLERİNE GİRMİYOR


Çanakkale'de vatandaşlar, Saros Körfezinde meydana gelen depremin ardından, yeni bir sarsıntı ihtimaline karşı sokaklarda ve açık alanlarda bekliyor.

Saat 04.51'de meydana gelen, merkez üssü Saros Körfezi olan 5,3 büyüklüğündeki deprem, Çanakkale'de de hissedildi.

Valilik Kriz Merkezi yetkilileri, il genelinde şu ana kadar can ve mal kaybına yönelik herhangi bir bilginin kendilerine ulaşmadığını bildirdi.

Telsiz anonslarıyla uyarılan Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, tüm cadde ve sokakları gezdi. Yapılan kontrollerde, herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Depremin ardından, evlerinden dışarı çıkan vatandaşlar, yeni bir sarsıntı ihtimaline karşı, sokaklarda ve açık alanlarda bekliyor. Bazı vatandaşlar, ısınmak için ateş yaktı.

EVLERİNİN ANAHTARLARINI ALMADAN PANİK İÇİNDE DIŞARI ÇIKAN AİLENİN YARDIMINA İTFAİYE KOŞTU

Merkez üssü Saros Körfezi olan 5,3 büyüklüğündeki deprem Edirne'de de hissedildi.

Yaklaşık 20 saniye süren sarsıntının geçmesinin ardından panik için sokağa çıkan vatandaşlar bir süre sokaklarda bekledi.

Dilaver Mahallesi, Kurum Apartmanı'nın 4. katında oturan biri 3 aylık bebek 7 kişilik Aykut ailesi de sarsıntının ardından dışarı çıktı. Deprem sırasında yaşadıkları panik nedeniyle evlerinin anahtarını almayı unutan aile, bir süre sokakta bekledikten sonra polisten yardım istedi.

Melek Aykut, evden çıkarken kimse anahtarı almadığı için dışarıda kaldıklarını söyledi.

Polisin bilgi vermesinin ardından gelen itfaiye ekipleri, yangın merdiveniyle Aykut ailesinin oturduğu dairenin balkonundan eve girerek, kapıyı açtı. (AA)
Bu haber toplam 1630 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri