Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAS komando karargahı Google'da!

24.03.2010 10:00
İnternet devi Google'ın üssün fotoğraflarını sokak görünüm hizmetine dahil etmesi, İngiliz ordusu komutanları ve milletvekilleri çok kızdırdı.

İngiltere'nin en gizli ve sıkı korunan yerlerinden biri olan SAS komando karargahı Google'da. Artık tüm dünya bu çok gizli SAS karargahını bilgisayardan görebiliyor. 

İnternet devi Google'ın üssün fotoğraflarını sokak görünüm hizmetine dahil etmesi, İngiliz ordusu komutanları ve milletvekilleri çok kızdırdı.

Daha önce güvenlik nedeniyle hiçbir haritada yer almayan elit komandoların karargahının girişi, artık herkes tarafından görülebiliyor.

Hatta İngiltere'nin Herefordshire bölgesindeki üssün "İngiliz SAS" diye belirtildiği siteye girenler karargahın etrafını saran tel örgüyü ayrıntılı bir şekilde 180 derecelik bir açıyla görebiliyor.

İngiliz politikacılar ve ordunun yüksek rütbeli komutanları SAS karargahının terörstlere hedef olabileceği gerekçesiyle Google'dan bu fotoğrafları kaldırmasını istedi.

Liberal Demokratların Hereford Milletvekili Paul Keetch, "Terörizm tehdidi olduğu bir zamanda bu görüntülerin yayınlanması kabul edilemez. Google gibi kurumlar kendilerini dizginlemeliler. Ben bir teröristin bu fotoğraflardan ilham almasını istemezdim. Düşmanlarımıza bu şekilde bir yardımımız dokunursa bu dehşet verici bir şey olur" dedi.

Bu haber toplam 1414 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri