Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Satranç şampiyonası'nda 1. oldu

01 Ağustos 2008 / 18:01
Mev Özel İzmir İlköğretim Okulu 5-e Sınıfı Öğrencisi Vahap Şanal, Singapur'da 23 Ülkeden Toplam 250 Sporcunun Katıldığı 4'üncü Okullarası Dünya Satranç Şampiyonası'nda Birinci Oldu.
MEV Özel İzmir İlköğretim Okulu 5-E sınıfı öğrencisi Vahap Şanal, Singapur'da 22-31 temmuz tarihleri arasında 23 ülkeden toplam 250 sporcunun katıldığı 4'üncü Okullarası Dünya Satranç Şampiyonası'nda birinci oldu.

11 yaş grubunda yarışan Vahap Şanal, 9 tur sonunda 8,5 puan toplayarak birinci olurken aynı yaş grubunda Batuhan Daştan dünya üçüncülüğü'nü elde etti. Vahap Şanal, Batuhan Daştan ve Cemilcan Ali Marandi'den oluşan 11 Yaş Milli Takımımız da topladığı 20 puanla altın madalyaya uzandı.

2006 yılında 8 Yaş Dünya Şampiyonası 4.'lüğü, 2007 yılında 3. Dünya Okullararası Şampiyonası 9 Yaş Altı 3.'lüğü, 7. Dubai Gençler Turnuvası 3.'lüğü, 17. Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası Avrupa 9.'luğunun yanı sıra ulusal yarışmalarda çok sayıda madalyası bulunan Vahap Şanal'ın en büyük destekçisi ailesi ve okulu oldu.

Öğrencisinin elde ettiği başarıdan büyük gurur duyduğunu belirten MEV Özel İzmir İlköğretim Okulu Müdürü Halil Çıldır, "Okulumuz kurulduğu 1995 yılından itibaren Satranç derslerine programı içinde yer veriyor. Öğrencilerimiz, bireysel alanda olduğu kadar takım olarak ulusal alanda önemli başarılara imza atıyor. Bu yıl Avni Akyol Lisemizden mezun ettiğimiz Genç Milli Satranç takımımızın önemli isimlerinden Emre Can da okulumuzun öğrencisiydi. Satranç sporuna verdiğimiz destekle elde edilen bu tür başarılar, öğrencilerimizin ve ailelerinin çabasıyla katlanarak büyüyor. Bunun en güzel örneği de küçük yaşta Dünya Şampiyonu olan Vahap Şanal'dır" dedi.


sondakika
Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri