Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcı Öz yeniden harekete geçiyor

01.10.2010 13:27
Savcı Öz’e 8 saat ifade veren Arif Doğan, şu ana kadar aydınlatılamayan birçok olayı yeniden aydınlatma fitilini ateşledi

Bugün öğleden sonra tekrar ifade vermeye gelecek olan Emekli Albay Arif Doğan önemli açıklamalarına devam edecek.

Öğleden sonra Adliye'ye gelecek Doğan'ın açıklamalarından sonra Savcı Zekeriya Öz hemen harekete geçerek, şimdiye kadar aydınlanmayan çok sayıda olay için soruşturma başlatacak.

Dünkü İfadesinde,  Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük, tetikçi Yeşil kod Mahmut Yıldırım ve Binbaşı Cem Ersever ile ilgili önemli iddialarda bulunduğu kaydedildi. “Orgeneral Eşref Bitlis’in, Ersever’in planlamasıyla JİTEM tarafından öldürüldüğünü detaylarıyla anlattığı” belirtilen Doğan’ın, Yeşil ve Veli Küçük’ün de karıştığı birçok olay hakkında ayrıntılı bilgiler verdiği ve “Küçük’ün JİTEM’i kendi çıkarları için kullandığını” öne sürdüğü belirtildi.

“JİTEM’i ben kurdum” ve “Albay Cemal Temizöz gibi JİTEM’ciler iki adam öldürüp gömerler” sözleri üzerine JİTEM ve faili meçhul cinayetlerle ilgili soruşturmaların sürdüğü Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Arif Doğan’ın ifadesinin alınmasına karar verdi. Diyarbakır Başsavcılığı’nın, emekli Albay Doğan’ın talimatla ifadesinin alınması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazacağı öğrenildi.

Ölmeden önce gönüllü olarak tüm bunları anlattığını belirten Doğan’ın ifadelerinde yer alan iddiaların mercek altına alınacağı ve gibi Diyarbakır olay yeri savcılıklarına da ifadesinin gönderileceği kaydedild

Bu haber toplam 768 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri